Defne ile Son Gece FOXTV için Gold Film tarafından hazırlanan dizilerden birisiydi. Dizinin hazırlıkları devam ederken senaryoda bazı değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerin sonucunda da diziden bazı isimleri ayrılmasına karar verildi. Ayrılan isimlerden birisi de dizideki başrollerden olan Fikret Kuşkan oldu. Usta oyuncu ve Gold Film diziden ayrılma sebebini senaryo değişikliği olarak açıkladı.

Fikret Kuşkan yeni dizisinin kadrosundan çıkarıldı

Gold Film’in konu ile açıklama yaptığı sosyal medya paylaşımını kendisi de paylaşan Kuşkan’ın yapım şirketi ile arasında herhangi bir problem olmadığı anlaşılıyor. Yapılan paylaşımda Gold Film ve oyuncu arasında herhangi bir sorun olmadığı ve ileriki dizilerde beraber çalışılmak istendiği de belirtiliyor.

Defne ile Son Gece Konusu

Defne ile Son Gece dizisi bir dram dizisi olarak planlanıyor. Talihsiz bir kadının başından geçen üzücü olaylar ve yapmak zorunda kaldığı zor bir seçim dizinin konusunu oluşturacak. Dizinin başrolünde yer alması beklenen isimler Deniz Çakır ve Tolga Güleç. Senaryosunu Sırma Yanık’ın yazdığı dizide öncelikle alim İstanbul dizisi oyuncularından Fikret Kuşkan’a teklif götürüldü.

259138-946x911-RyJh

Başlangıçta Kuşkan ve dizi ekibi anlaştı. Ancak daha sonra senaryoda yapılması gereken değişiklikler nedeniyle Kuşkan diziden ayrıldı. Yönetmenliğini Ömür Atay’ın yapacağı dizi için büyük bir bütçe ayrıldığı da söylenenler arasında yer alıyor. Dizinin yayın tarihi ise henüz belli değil, ama 2021 yılının şubat ayı sonlarında ya da mart ayında yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Fikret Kuşkan Kariyeri

Usta oyuncu Fikret Kuşkan son olarak alim İstanbul dizisinde yer aldı. Yayınlandığı dönem başarılı olan bu dizi şu an sona ermiş durumdadır. Yer aldığı dizilerde beğenilen ve çok başarılı bulunan oyuncu 1965 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Kuşkan ilk kez Zülfü Livaneli’nin filmi olan Sis’te rol aldı.

Birçok başarılı yapımda yer alan sanatçı, Gizli Yüz’deki rolüyle Antalya’da en iyi erkek oyuncu, 9’daki rolüyle Ankara Uluslararası Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu, Babam ve Oğlum filmindeki rolüyle de 25. İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödüllerini almıştır.