Bildiğimiz gibi akşam haberlerinin sevilen isimlerinden FOX TV sunucusu Fatih Portakal istifa ederek ekranlara veda  ettiğini açıklamıştı. Fatih Portakal sosyal medya dan yaptığı paylaşım ile kendine zaman ayıracağını doğa ile baş başa kalacağını söylemişti. Bu istifa ardından takipçileri Portakal’ı ekranlarda göremeyeceği için üzülmüştü ve yerine geçecek ismin kim olacağı konusunda fikirlerini dile getirmişlerdi. Fatih Portakal’ın yerine geçecek isim belli oldu.

Fatih Portakal’ın yerine geçecek isimler için birkaç tahmin yapılmıştı. Tahminler arasında İsmail Küçükkaya, Selçuk Tepeli, Deniz Zeyrek, Cüneyt Özdemir ve Nevşin Mengü yer alıyordu.

FOX TV Yönetimi: Karara Saygı Duyuyoruz

FOX TV’den Portakal’ın istifa ettiğine dair açıklama yapan yetkililer; “Fatih Portakal, görevini bırakma kararı aldığını, emekli olma isteğini kanalımıza iletmiştir. Aldığı karara saygı duyuyoruz. Yeni yaşamında başarılar dileriz” ifadelerine yer verdi.

Peki Fatih Portakal’ın Yerine Kim Geçecek?

İstifa haberinin ardından, milyonlarca seyirci Fox TV Fatih Portakal’ın yerine kim geçecek? Fox TV yeni sunucu kim? Sorularını sormaya başladı. Fatih Portakal’ın yerine Selçuk Tepeli’nin geçeceği açıklandı. Selçuk Tepeli, artık Fox Ana Haber bültenini sunacak. Tepeli’nin Fox Haber Koordinatörü Doğan Şentürk ile görüştüğü ve el sıkıştığı, sözleşme aşamasına gelindiği bildirildi.

Selçuk Tepeli Kimdir?


 

Fox Ana Haberi sunması planlanan Selçuk Tepeli, Hamertürk’ün eski genel yayın yönetmenidir. 1974 yılında İstanbul’da hayata gelen Tepeli; Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.Habertürk yayın danışmanlığı ve Gazete Habertürk hafta sonu ekleri yayın yönetmeni olarak da görevini sürdüren Tepeli, bu yılın başlarında Habertürk’ten istifa etmişti. Fox TV yeni sunucu olması, kısa süre içerisinde birçok kişinin ilgisini çekti.