$ DOLAR → Alış: 7,51 / Satış: 7,54
€ EURO → Alış: 8,86 / Satış: 8,89

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

  • 06.10.2019
Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Nakit ihtiyaçlarında başvurduğumuz ilk yerler bankalar oluyor. Ama bazı bankaların faizlerinin çok yüksek olması, bazı insanların ise vicdani olarak “faiz” kelimesi altında borçlanmaktan rahatsız olması dolayısıyla faizsiz kredi veren banka arayışlarına girilebiliyor.

Bankalar dışında faizsiz kredi veren kurumlar da mevcut. Emekliler SGK’dan faizsiz kredi alabiliyor, veya esnaflar odalardan talep edebiliyor. Veya denk gelirse eğer, KOSGEB gibi kuruluşlardan faizsiz kredi alınabiliyor.

Faizsiz kredi veren bankalar genelde katılım bankaları olup finansman dedikleri şekilde vermektedirler.   Finansman olayında ise belirli bir oran ile geri ödeme yapılıyor. Yani bunda banka giderleri gibi kalemler eklenerek geri ödeme yapılıyor.

1- Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Bankası’nın katılım bankası şubelerinden aylık %1,13 kar payı ile başlayan oranlarda kredi kullanabilirsiniz. 10.000 TL kredi 12 ay geri ödeme süresi için aylık ödemeniz 895 TL olmakta.

2- Türkiye Finans Katılım Bankası

İhtiyaç Finansmanı Katılım Bankacılığı esaslarına uygun olarak bireysel ihtiyaçlarınız için gereken finansman desteğini sağlar. Başvuru süreci kolay ve hızlıdır. Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı ile isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı ertelemeden uygun koşullarla karşılamanın avantajını yaşarsınız. Aylık %1.4 kar payı oranı ile başlayan finansmanları tercih edebilirsiniz.

3- Vakıf Katılım

Vakıf Bankası katılım şubelerinde faizsiz finansman kullanabilirsiniz. Aylık %1.14 kar payı ödemeli seçenekleri ile başlayan konut finansmanları veya ipotekli kredilerinden faydalanabilirsiniz.

4- Kuveyttürk 

Aylık 1.76’dan başlayan eşya, seyehat, eğitim gibi finansmanlardan yaralanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.