Günümüzde bankalar müşteri portföylerini genişletmek ve yeni kitlelere ulaşabilmek amacı ile yeni kredi sistemleri sunmaktadırlar ve daha önce gerekli olan belgeler yerine yeni yapılan düzenlemeler ile kişiler bu belgelerden muaf olabiliyor.

 
Ev hanımlarının bankaların kredi imkanlarından yararlanabilmek adına karşılaştıkları en güç durumlardan birisi olan gelir belgesi, bazı bankalar tarafından istenilmemektedir. Yapılan düzenlemeler ile ev hanımlarının da artık ihtiyacı olduğu krediyi kullanabilmelerine olanak sağlanmaktadır.

 
Ev hanımlarının kredi başvurularında istenilen belgeler her banka için farklılıklar göstermektedir ve bazı özel durumlarda kefilsiz kredi dahi çekilebilmektedir.

 
Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere, bankaların düzenlediği ev hanımları için krediden yararlanmak isteyen müşteriler, daha önceki ihtiyaç kredisi ve kredi kartı kullanımlarındaki aylık ödeme planlarının düzenli olup olmadığına bakılmaktadır.

 
Ayrıca bazı bankaların belirlediği zorunlu belgelerden birisi olan ipotek ile de kredi başvurusu yapmak mümkün olmaktadır.

 
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

 
Ev hanımlarına kredi veren bankalar her dönem bankaların kendince düzenlediği kampanyalar doğrultusunda değişkenlik göstermektedir ve kredi kullanmak isteyen kişiler bankaları yakın takibe alarak bu durumlardan haberdar olmalılardır.

 
Garanti Bankası; Sadece nüfus cüzdanı ile başvurabileceğiniz bireysel ihtiyaç kredisine, gelir belgesiz ve ikametgah bildirgesi olmadan başvurmak mümkündür. İstenilen şartlardan birisi ise çalışıyor olmaktır.

 
Finans Bank
TEB
Deniz Bank
İş Bankası
Yapı Kredi Bankası
Akbank

 
Bu bankalar dönem dönem ve sürekli olmak üzere çeşitli krediler ile ev hanımlarına hizmet vermektedir.