Günümüzde artık bankalar tarafından kişilerin ihtiyaçlarına göre krediler verilmektedir ve her kişi ihtiyacı olduğu durum neticesinde bu kredilere başvururlar. Tabi ki kredi alınırken bizden istenilen belgeler arasında yer alan gelir belgesi ise kafaları en çok kurcalayan durumlardan birisidir.

Gelir vergisi olmayanların en çok merak ettikleri konu ise ev hanımı olarak bankalara krediye başvurup vuramayacakları sorusudur. Ama artık çoğalan kredi talepleri ve bankaların bu yönde yaptıkları çalışmalar ile kolaylıklar sağlamaktadırlar.

Sizde eğer gelir vergisi olmadan bankalara kredi için başvurup, ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, ev hanımlarına yönelik yapılan bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Ev hanımlarına sunulan bu fırsat ile sizlerde ihtiyacınız olan eşyayı alabilir, iş kurabilir veya diğer ihtiyaçlarınızın telafisini yapabilirsiniz.

Bankaların ev hanımlarına yönelik uyguladığı krediler de bazı istisnai durumlar söz konusu olmaktadır. Bankalar tarafından kredi verilirken istenilen belgelerin arasında yer alan gelir belgesini sunamayan ev hanımları için bazı kişisel ve finansal durumları değerlendirmektedirler.

Her bankanın kendilerine ait kural ve geçerli nedenleri doğrultusunda, kredilerine başvuran ev hanımlarının kredi değerlendirmesini yaparken en çok dikkat ettikleri durumlar arasında, krediye başvuran ev hanımının daha önce kredi veya kredi kartı kullanıp kullanmadığıdır ve bankaya olan borcunu düzenli ödeyip ödemediği doğrultusundadır.

Bu durumda bankalar, daha önce kredi kullanmış ve kredi taksitlerini gününde ödeyen müşterilere daha ılımlı bakmaktadır.