Yeni bir kredi çekmek için başvuruda bulundunuz ve bu durum için genel olarak iyi bir sicile sahipsiniz. Çok iyi bir geçmişiniz var ve bankalarla genel olarak aranız çok iyi. Kredi çekimi için hane içerisinde bulunan kişilerin de isimlerini ve kimliklerini verdiniz. Fakat ilerleyen zamanlarda açıklanan kredi ile birlikte, kredinizin reddedildiğini öğrendiniz. Kredinizin genel olarak reddedilmesinin nedeni eşiniz olabilir.

 

Her geçen gün ödenecek kredi sayısının artması ve her geçen gün borçlu sayısının da artış göstermesi bankaların da farklı bir karar almasına neden oluyor. Bankalar kredi verecekleri kişinin sadece kendi durumunu değil aynı zamanda ailesi durumunu da göz önünde bulundurması önem arz ediyor.

 

EŞİN SİCİL DURUMU ÖNEMLİ

 

Kolay bir şekilde kredi almak istiyorsanız, komple düşünmek zorundasınız. Bu durumdan dolayı da pek çok durumu göz önünde bulundurmalısınız. Yani kolay bir şekilde kredi çekebilmek için ilk olarak tüm seçenekleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Düzenli ödeme ve genel olarak sicil durumunu hallettikten sonra da eşinizin durumu da önem arz ediyor. Eşinizin genel olarak kredi geçmişi ve sicili de önem taşıyor. Bu durumdan dolayı da komple düşünüp komple adım atmak herkesin genel olarak düşünmesi gerektiği bildiriliyor.

 

Eşinizin genel olarak kredi durumunun iyi olmaması kredi çekmenize en büyük engel teşkil edecektir. Bu durumdan dolayı dikkatli davranmanızda genel olarak fayda var.