Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Belçika’nın başkenti Brüksel’de de bu durum aynıdır. Koronavirüs ile mücadele kapsamında 22:00 ve 06:00 saatleri arasında sokağa çıkmak kısıtlandı. Brüksel polisi de koronavirüs ile mücadelede önemli role sahiptir.

Eşcinsellik karşıtı Macar vekil, eşcinsel seks partisinde basıldı - Haberler

Geçtiğimiz Cuma akşamı gelen bir ihbara göre bir parti düzenlendiğini öğrenen polis ekipleri harekete geçti. Kent merkezinde bulunan Steenstraat’ta bir mekâna baskın düzenledi. Eşcinsellerin düzenlediği yasa dışı partiye son vermek için binaya giriş yapan polis ekipleri 25 kişiyi gözaltına aldı. Üzerleri çıplak bir şekilde parti veren kişiler polis ekiplerince tutuklandılar.

Partide Şok Gelişme! Macar Vekil Partide Basıldı!

Eşcinsellik partisine katılan isimler aracında Macar Vekil Jozsef Szajer de yer aldı. Avrupa Birliği diplomatlarının da partide yer aldığı öğrenildi. Seks partisinde basılan Macar Vekil Jozsef Szajer kaçma girişiminde bulunsa da polis memuru tarafından yakalanarak ifşa edildi. Kaçmak için pencereyi kullanan Macar Vekil Jozsef Szajer elinden hafif yaralandı. Çantasından da uyuşturucu çıktığı belirtildi.

Partide Basılan Vekil İstifa Etti!

Avrupa Halk Partisi üyelerinden biri olan Macar Vekil Jozsef Szajer Salı günü yaptığı açıklamada yapılan eşcinsellik partisine katıldığını kabul etti. Partide polis memurunun kimlik sorduğunu belirten Macar Vekil kimliği olmadığı için AP üyesi olduğunu söylediğini açıkladı.

Partide basılmasının ardından yaptığı açıklama ile istifasını vererek görevinden ayrıldı. Avrupa Parlamentosundan yapılan açıklamaya göre ise henüz resmi bir açıklama olmadığı belirtildi. Avrupa Parlamentosu sözcüsü:” Kişilerin özel hayatları bizi bağlamıyor.

Avrupalı vekil grup seks partisinde yakalanınca... - En Son Haberler

Biz parlamentoda ki yapmış olduğu faaliyetleri kontrol ediyoruz. Böylesi bir suçun cezası veya yaptırımı  ancak üye devletler tarafından toplu bir şekilde verilebilir” dedi. 1994’den bu yana siyasi bir kariyeri olan Macar Vekil Jozsef Szajer 2002’ye kadar  Macar Parlamentosunda yer alırken Fidesz partisine grup liderliği yapmış bir isimdir.

Daha sonraki siyasi yaşamına Avrupa Parlamentosunda devam etmiştir. Avrupa Parlamentosuna seçimle gelen Macar Vekil Jozsef Szajer Brüksel’de siyasi kariyerini devam ettirmiş başarılı bir vekildir. Görevine istifa ederek son veren Macar Vekil Jozsef Szajer’in son durumu ne olacak henüz bilinmemektedir.