Günümüzde her türlü ihtiyacımıza göre kredileri rahatlık ile bulabilirken aynı zaman da mevcut olan pek çok bankaların her bir kredi seçeneği için yapmış oldukları çalışmalarda farklılıklar göstermektedir.

 
Kredi başvurusunda bulunmayı düşünen kişiler tabi ki ihtiyaçları doğrultusundaki kredilere yönlenirken bir yandan da en avantajlı olan bankalar aracılığı ile bu işlemlerini gerçekleştirmelilerdir.

 
Kredinin en avantajlısı, tabi ki bankanın vereceği kredi için uyguladığı faiz oranlarıdır. Bunun yanında ise bir kredinin ne kadar avantajlı olduğunu anlayabilmek için dosya masrafsız, kefilsiz, gelir belgesiz gibi özel durumları da göz önünde bulundurmalıyız.

 
En çok başvurulan krediler arasında yer alan ihtiyaç kredisidir ve 2016 yılında en avantajlı ihtiyaç kredisini sunan bankalar arasından ING Bank olarak gözlere çarpmaktadır. İhtiyacınıza göre temin edeceğiniz kredisinin 12 ay vadeli faiz oranı %1,28’dir.

 
Diğer bir tercih edilen kredilerden olan konut kredisi için en düşük faizli kredi imkanı sunan bankalar arasında ise Garanti ve Ing bank yer almaktadır. Ing bank konut kredisi için 60 ay’a kadar vade sunmaktadır ve %1,12 oranında faiz uygulamaktadır.