Birçok kredi kartı türü bulunmaktadır. Bu kredi kartlarından istediğinizi tercih edebilirsiniz. Peki neye göre tercih edeceksiniz? En avantajlı kredi kartı 2019 yılında hangisi? Bize ne gibi fırsatlar sunuyor? Bu soruların tamamının cevabını derledik. 2019 yılı en avantajlı kredi kartları farklı gruplar halinde ele alınmalıdır. Yani her sektör için farklı avantajlar bulunuyor, bunun için uçuş için farklı, alışveriş için farklı, yakıt almak için farklı avantajlı kredi kartlarına değineceğiz.

En Avantajlı Genel Kredi Kartı 2019

Farklı farklı kredi kartı almak istemiyorsanız en avantajlı genel kredi kartının hangisi olduğunu sizlere belirtelim. Bu hususta en iyisi bu diyemeyiz, size 3 farklı banka kredi kartı seçeneği sunacağız. Bu 3 bankadan sizin için en yararlısını tercih edeceksiniz.

Yapı Kredi World Kart

Yapı kredi World kart şuan en çok kullanılan kredi kartlarından birisi olarak ön plana çıkıyor. Yapı Kredi World kart dünyanın en değerli 10 kredi kartı arasında yer alıyor. Taksitlendirme yapabildiğiniz bu kart için aylık faiz oranı ise %1.60 olarak belirlenmiş durumda. Yapı Kredi World kart alacaksanız, yıllık kart aidatının 76 TL olduğunu belirtmek isteriz. Mevcut olarak bu kredi kartının 13 kampanyası bulunmaktadır. Bu kampanyalara resmi site üzerinden ulaşabilirsiniz.

Garanti Bonus Kart

Yine en çok kullanılan kredi kartlarından biri olarak ön plana çıkan Garanti Bonus kart, Yapı Kredi World karta göre daha yüksek faiz almaktadır %2.02 oranında faiz uygulaması bulunurken yıllık kart aidatı Yapı Kredi’den uygundur. 69 TL yıllık kart ücreti ödeyerek karta sahip olabilirsiniz. Bonus Kart kampanya bakımından World Kart’tan çok daha iyidir. Mevcu 100’den fazla kampanyası bulunuyor.

Akbank Axess Kart

Axess Kart yine genel kullanımda tercih edilebilecek en avantajlı kredi kartlarından birisi. Yıllık kart aidatı 8 TL olarak belirlenmiş durumda. Eğer kart tipinde değişiklik yapmak isterseniz bu durumda yıllık ücret içinde değişiklik yapılıyor. Faiz oranı mevcut olarak %2.02 olarak belirlenmiş durumda. Diğer kart türlerine göre fazla tercih edilmeyen Axess Kart 50’den fazla kampanya barındırıyor.

İş Bankası Maximum Kart

Türkiye üzerinde en çok kullanılan kredi kartlarından bir diğeri İş Bankası Maximum kart olarak ön plana çıkıyor. %2.02 faiz oranı bulunan söz konusu İş Bankası Maximum Kart için her yıl düzenli olarak 49 TL aidat ücreti alınmaktadır. Yine BONUS gibi birçok kampanyası bulunan Maximum Kart’ın aktif olarak 100’den fazla kampanyası bulunmaktadır.

En Avantajlı Akaryakıt Kartları

En avantajlı akaryakıt kredi kartlarına göz attığımızda 2 adet kredi kartı bizi karşılıyor. Bu hususta TEB Total Kart veya Opet World Card tercih edebilirsiniz.

TEB Total Kart

TEB Total Kart %5 ila %10 arasında indirim vermektedir. Total istasyonlarının tamamında %5 oranında indirim sağlanırken, bu indirim tutarı belirli zamanlarda %10’a kadar çıkartılabiliyor.

OPET World Card

OPET World Card ise adından anlaşılacağı üzere Opet istasyonlarında geçerli. 2.000 TL’ye kadar yapacak olduğunuz tüm akaryakıt alışverişleri için %1.5 oranında, 2.000 TL’nin üzerinde yapacak olduğunuz tüm akaryakıt alışverişleri için ise %3 oranında puan kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra YKB ile anlaşması bulunan tüm yerlerden alışveriş yapıldığında puan kazanılıyor. Puan için sınırlama var. Aylık maksimum 50 TL’lik yakıt parası elde edebiliyorsunuz.

Öğrenciler İçin En Avantajlı Kredi Kartları

Öğrenciler için çok sayıda kredi kartı bulunmaktadır. Bunları farklı bir yazımızda detaylı bir şekilde inceledik. BURAYA TIKLAYARAK öğrenciler için en avantajlı kredi kartlarına göz atabilirsiniz.

Uçuş İçin En Avantajlı Kredi Kartları

Uçuş için en avantajlı kredi kartı kesinlikle Halkbank Parafly Kredi kartı oluyor. Parafly kredi kartını alarak aylık olarak 200 TL’ye kadar puan biriktirme şansınız ar. Bu puanlar yine para yerine geçmektedir. Uçak bileti için 4 veya 5 katına kadar çok rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Eğer uçuşlarınız çok oluyorsa yani sürekli olarak uçuş yapıyorsanız Parafly kartın Platinum’unu tercih etmelisiniz.

Her Yer Lounge adındaki Parafly hizmeti sayesinde hava alanlarında yapacak olduğunuz 50 TL’ye kadarki tüm gıda harcamaları için ücret alınmamaktadır. Yıllık olarak kart aidatı 65 TL alınmaktadır.

En avantajlı kredi kartları 2019 yılında bu şekilde sıralanıyor. Makale sürekli olarak güncellenmekte olup, sizlere güncel faiz oranlarını iletiyoruz. Eğer kredi kartı alacaksanız bizim tavsiyemiz Bonus’dan yana. Yine Maximum ve World’u kendi alışveriş tercihlerinize göre seçebilirsiniz.