Emeklilere banka promosyonları verilmeye devam ediliyor. Birbirinden farklı kredilerle her yıl bir çok işlem yapan bankalar bu işlemlerle birlikte pek çok parayı da bankalara kazandırmış oluyor. Bu durumla birlikte genel olarak bankalar emekliler üzerinden her yıl binlerce lira kazanabiliyor. Fakat bu sürecin her geçen gün değişim göstermesi ve ekonomik olarak artışın yaşanması daha büyük sıkıntıları da gün yüzüne çıkarıyor.

 

Uzun zamandır herkesin dikkatini çeken işlemlerle birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bir an önce emeklilere promosyon verilmesi için ellerinden gelenin yapılmasını istedi. Genel anlamda emeklilere hakları olan paranın yani promosyonların verilmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, bu konuda bankalarla gerekli anlaşmaları da yaptı. Emeklilere promosyon verilmesi istenen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, konu ile ilgili olarak tüm durumların değerlendirilmesinin de sona ereceğini bildirdi.

 

Merakla beklenen emekli promosyonları bu yıl sonunda verilecek. Verilen promosyonların ardından 3 yıl boyunca promosyon verilmeyecek. 3 yıl boyunca emekli maaşını aynı bankadan çekmek zorunda kalacak olan emekliler banka değiştiremeyecek. Bankalardan genel olarak çekilen promosyon ücretleri değişim de göstermeyecek. Değişim göstermeyen promosyonlar her bankada aynı olacak. Yani promosyonlar her banka da 600 lira olacak.

 

600 liralık promosyonlar tek bir seferde ödenecek. Genel olarak yapılacak ödemelerle birlikte bir çok emekli uzun zamandır merakla beklediği kredileri kendi hesaplarından çok rahat bir şekilde çekebilecekler.