Emeklilik için gerekli şartlarını tamamlayan, SSK – Bağ – Kur veya Emekli Sandığı’ndan emekli olmuş vatandaşların her yıl 2 kez aldığı ikramiyeler oldukça önemli bir ek gelir kaynağı olarak dikkat çekiyor.

Yaklaşık olarak 12.300.000 emekliyi direkt olarak ilgilendiren Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyeleri, 2020 yılında ne zaman hesaplara yatacak? Sorusu oldukça araştırılan bir konu olarak dikkat çekiyor.

Emekli İkramiyesi Ne Zaman Hesaplara Yatacak?

Emekli olan vatandaşların oldukça merak etiği emekli ikramiyelerinin ne zaman hesaplara yatacağı belli oldu. Son 2 yılda 1’er TL’den yılda 2 bayram olmak üzere toplam 4.000 TL alan emekliler, Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde söz konusu ikramiyelerini hesaplarında görebilecekler.

Emekliler için maaşlara yapılacak enflasyon zamları sonrasında bayram ikramiyelerinde de zam yapılacak. Merkez Bankası tarafından yapılan son beklenti anketi kapsamında, 2019 yılının enflasyon tahmininin %11.62 olduğu açıklandı. Bu kapsamda, emeklilere verilmekte olan 1.000 TL’lik ikramiye 1.116,20 TL olacak. 2 ikramiyenin toplam değeri ise 2.232 TL olarak öne çıkıyor.