Emekli vatandaşların beklediği her bayram öncesi yatan ikramiyeler bugün hesaplara yatırılıyor. Yaklaşık 13 milyon emekli bu günü bekliyordu.

Hükümet tarafından uzun süredir yıl içinde iki dini bayramda geçerli emeklilere 1000 liralık ikramiye bir gelenek haline dönüştü. Devlet ve emekli arasında köprü ve bağlılık kuran bu ikramiyeler emekliye adeta can suyu oluyor, kısa vadeli ödemelerini, kredi kartı ekstrelerini ya da varsa biriken faturaları olan emeliler için yatırılan ikramiyeler borçlarını kapatmak için büyük yardımcı oluyor. Kurban bayramında ibadetlerini yerine getirmek içinde emeklilerimiz bu ikramiyeyi kullanıyorlar.

SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları farklı tarihlerde

Kurban Bayramı ikramiyelerini alacak emeklilerin ilk ödemeleri bugün itibari ile başlıyor. SSK emeklilerinin ödemeleri 17-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Bağ-Kur emeklileri ise ödemelerini 25-28 Temmuz tarihleri arasında alabilecek. Ayrıca bu ay yatırılacak olan emekli maaşları da zamlı tutardan hesaplara yatırılacak.

Emekli İkramiyesi Ne Kadar Oldu?

Yıl içerisinde iki kere dini bayramlarda sadece emeklilere ödenen bu bayram ikramiyesi söz verildiği gibi 1000 lira olarak yatırılıyordu. Güncel enflasyon oranına göre emeklilerimize devlet tarafından yapılan zammın bu ikramiyelere yansıtılıp yansıtılmayacağı vatandaş tarafından merak ediliyor. Bu bayram ki ikramiye için henüz böyle bir karar alınmış değil. Yani emekli ikramiyeleri söz verildiği gibi 1000 lira olarak hesaplara yatırılacak.