Türkiye’nin yerli bir aracı olmasını dilediğini ifade eden İmamoğlu, bunun bir başlangıç ve atılan ilk adım olduğunu belirtti. Yerli aracın üretilmesiyle birlikte İBB’de hizmet verecek tüm araçların TOGG olacağını açıkladı.

Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve kızı Beren İmamoğlu’nu yanına alarak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i İstanbul’da bulunan evinde ziyaret etti. Basına kapalı bir şekilde yapılan bir saatlik ziyarette İmamoğlu, Kanal İstanbul’a itiraz etme sebeplerini teknik verilerle birlikte İYİ Parti Lideri Akşener’le birebir paylaştı.

İmamoğlu yaptığı açıklamanın devamında, İBB başkanı demenin, 16 milyon nüfusun derdini hisseden kişi anlamına geldiğini, kendilerinin şuanda bilimsel anlamdaki tüm çalışmalara hızla devam ettiklerini, aynı şekilde İYİ Parti’nin de bu sürece dahil olarak Kanal İstanbul konusunda bilimsel çalışmalar yaptığını ekledi.

Temmuz ayından itibaren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a randevu talebi oluşturduğunu belirten İmamoğlu, İstanbul’un deprem problemini ve mülteci sorununu konuşmak istediğini, Kanal İstanbul ile ilgili yanlış buldukları şeyleri kendilerine iletmesinin doğru mu, yanlış mı olacağını soran İmamoğlu, Doğru Olur! dedi.

İBB’ye Yerli Araç

Yerli otomobile yönelikte açıklamalar yapan Ekrem İmamoğlu, bilim ve aklın kullanıldığı her şeyi alkışlayıp takdir edeceklerini ve mutlu da olacaklarını aktararak, Türkiye’nin bir yerli aracı olmaını hep dilediğini; bunun bir başlangıç adımı olduğunu, eğer yerli araç seri üretime geçerse İBB’nin tüm araçlarının yerli araç olacağını açıkladı.