Kredili mevduat hesabı bankalar tarafından belirleniyor. Bankalar tarafından belirlenmiş bir limite kadar paranızı buradan çekebiliyorsunuz. Kredili mevduat hesabından daha önce belirlenen limit miktarı kadar harcama yapabiliyorsunuz Kredili mevduat hesabına gelin hep birlikte bakalım.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?
Kredili mevduat hesabını maaşınızı aldığınız bankadan açabilirsiniz. Eğer kredili mevduat hesabını açmak istediğiniz bankada hesabınız yoksa başvuru yapmanız gerekiyor. Kredili mevduat hesabında başvurunuzun olumlu olması için kredi notunuza bakılıyor.

Kredili Mevduat Hesabı Limiti Ne Kadar?
Kredili mevduat hesabı limiti bankanız tarafından belirleniyor. Kredili mevduat hesabı belirlenirken yine kredi notunuza ve gelirinize bakılıyor. Bankada eğer belli miktarda paranız varsa kredili mevduat hesabı limiti belirlenirken bu durumlar göz önüne alınıyor. Eğer kredili mevduat hesabınızın limitini değiştirmek için bankaya başvuru yapmanız gerekiyor.

Kredili Mevduat Hesabı Ne Zaman Kullanılır?
Kredi kartı kullanmadığınız zamanlarda bazı ödemeleri yapmanız için kredili mevduat hesabı kullanabilirsiniz. Ama unutmamanız gerekiyor ki, kredili mevduat hesabının faizi oldukça yüksek. Kredili mevduat hesabı sürekli kullanım için uygun bir tür değil. Çok ihtiyacınız yoksa kredili mevduat hesabı kullanmamayı tercih etmeniz gerekiyor. Bazı durumlarda ihtiyaç kredisi çekmeniz kredili mevduat hesabından daha avantajlı olabiliyor. Kredili mevduat hesabını şöyle belirlemeniz gerekiyor: Acil durum kredisi.

Kredili Mevzuat Hesabı Faizi Nasıl Hesaplanır?
Kredili mevzuat hesabı faizi bankadan bankaya farklılık göstermekte. Yüksek faiz uygulandığı için kredili mevzuat hesabına başvuru yaparken iyi bir inceleme yapmanız gerekiyor. Kredili mevzuat hesabı kullanmadan önce bankanızın ne kadar faiz uyguladığını, ek ücret alıp almadığını öğrenmeniz gerekiyor.

Kredili Mevzuat Hesabı Nasıl Kapatılır?
Kredili mevzuat hesabını internet üzerinden ya da şubelerden kapatabilirsiniz. Borcunuzu ödedikten sonra kredili mevzuat hesabınız kapatılır

.