Olay Bursa’nın Gemlik ilçesinde meydana geldi aynı aileye mensup 6 kişi sahil kenarında, sosyal mesafeyi hiçe sayarak davullu zurnalı eğlence düzenledi. Eğlence ardından aile gözaltına alındı.

Daha önce de sosyal mesafe kurallarını ihlal eden kişilerce gündeme gelen kentimizde bu sefer gene korona virüs yasakları hiçe sayıldı. Bursa’nın Gemlik ilçesine bağlı Küçük Kumla Mahallesinde sahil kenarında sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak 6 kişi tarafından düzenlenen davullu zurnalı eğlence karakolda sonlandı.

Vaka sayılarında anormal artış gözlenen Bursa’da bazı insanlar halen kurallara ve virüse aldırış etmiyor. Kendini bilmez kişiler toplum sağlığını tehlikeye atmaya devam ediyor hem de eğlence düzenleyerek. Gemlik ilçesinde olan olaylar artık bu kadarı pes dedirtti düzenledikleri sokak eğlencesi ile pandeminin ciddiyetini anlamadıkları çok açık.

Gözaltına Alındılar!

Kalabalığı fırsat bilen çalgıcılar, korona virüs mücadelesini yok sayarak ensturmanlarını çalmış, bölgedeki vatandaşlar da oynayarak çalgıcılara eşlik etmişti. Görüntülenen eğlence sonrasında harekete geçen Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, görüntülenen kişilerin kimliklerini tespit etti. Aynı aileden olan M.D., S.D., Ç.D., B.D., S.D., B.D., gözaltına alınarak Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma Suçundan adli ve idari işlem yapıldı. Emniyete getirilen kişilerin ellerindeki enstrümanlar da dikkat çekti.

Gene Aynı Şehrimizde Köpüklü Parti Yapmışlardı

Bursa’da binlerce kişi hafa sonu denize girmek için kentin Kumsaz sahilini doldurmuştu, bazı tatilciler denize girdi bazıları ise deniz kıyısında kumsalda eğlenmeyi tercih etti. Özel bir şirket tarafından düzenlenen köpük partisi sırasında katılımcılar sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe saydılar bu görüntülerin sosyal medya da paylaşılması ardından bu dikkatsizliğe tepkiler çığ gibi büyümüştü.