Bir hesaba aniden EFT yapmanız gerekti ve bunu da sonunda gerçekleştirdiniz. Fakat sonrasında EFT yaptığınız hesabın farklı bir hesap olduğunu ya da tutarın yanlış olduğunu fark ettiniz. Bu durumda yaptığınız EFT’yi durdurmak için elinizden geleni yapmanız gerekiyor. Yanlış hesaba yapılan EFT’ler başınıza bela açabileceği gibi ekonomik olarak sizlere büyük sıkıntılar da yaşatabiliyor.

 

EFT’lerin iptal edilebilmesi için ilk olarak banka ile irtibata geçmeniz gerekiyor. Para yatırdığınız bankadan rahat bir şekilde EFT‘nizi iptal edebilmeniz için gerekli işlemlerin yapılmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede de genel olarak farklı adımların atılmasını sağlayabilir ve EFT’nizi durdurabilirsiniz.

 

EFT İÇİN ŞUBEDEN İŞLEM YAPILIR MI?

 

EFT işlemini yaptıktan sonra farklı bir girişimde bulunmak ve EFT işleminizi durdurmak istiyorsanız, para yatırdığınız bankanın en yakın şubesine gidebilir ve konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunabilirsiniz. Bu sayede de işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

 

Karşı tarafın hemen paranızı çekmemesi için bu tarz bir girişimde bulunmak sizi oldukça memnun edecektir. Bu sayede paranızı hemen kurtarabilirsiniz. EFT’yi iptal etmek için işlemlerin daha da hızlı yapılması gerektiğini belirtirseniz, çok rahat bir şekilde paranızı geri alabilirsiniz.

 

EFT işleminizin ardından paranızı geri alma süreniz de beklediğinizden uzun olabilir. Bu nedenden dolayı da genel olarak dikkatli davranmanızda fayda var. Uzun bir sürenin ardından EFT için yatırdığınız parayı alabilir ve ardından da istediğiniz hesaba yatırabilirsiniz.