Yaptığı tatil sırasında havuz kenarında sarı bikinisi ile görüntülenen Duygu Özaslan’ın photoshop yapılmamış hali görenleri şaşkına çevirdi. Üzerinde oynanmamış fotoğraflar ile sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflara göre çok daha kilolu olan Duygu Özaslan’ın daha sonra yaptığı açıklamada sosyal medyanın gündemine oturdu.

Tanınırlığına youtube üzerinden paylaştığı vlog (günlük) videoları ile ulaşan Duygu Özaslan tatil yaptığı otelin havuzunda bikini ile kameralara yansıdı. İnstagram üzerinden paylaştığı banyo pozları ile gündem olan Duygu’nun photoshop olmayan hali olay oldu, instagram hesabında yayınladığı fotoğraflar ile gerçek halinin arasında inanılmaz fark olan Özaslan sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.

“benim kilolu halim bile hepinizden güzel”

Montajsız halinin sosyal medya da servis edinilmesi ardından aradaki farkı gören kullanıcılar kısa üzerinde Duygu Özaslan’a büyük tepki gösterdi, bunun üzerine tepkilere dayanamayan Özaslan Twitter hesabından tepkilere karşılık “benim kilolu halim bile hepinizden güzel” yazdığı bir twit attı. Bu twit sonrası fenomene gelen tepkiler katlandı. Twitter da Türkiye gündemine giren “Duygu Özaslan” etiketi ile atılan twitlerde bazı kişiler Duygu Özaslan’ı savunurken bazıları fenomen hakkında dalga geçmeye devam etti, olay helan sosyal medyanın en çok konuşulan konusu.

Özaslan’dan Bomba İtiraf

Duygu Özaslan itirafında “Aslında iyileşme sürecim ilerlediğinde açıklayacaktım ama şu an açıklıyorum. Bulimia nervoza idim. İyileşme sürecinde olduğum için daha fazla kilo aldım. Bununla gurur duyuyorum. Mental ve fiziksel olarak iyi bir yerdeyim. Gerçekten umurumda değil.”