Batı Karadeniz üzerinde yer almakta olan en büyük ve önemli limanlardan biri olan Düzce / Akçakoca ilçesinde oldukça bol bir şekilde hamsi bulunmasından dolayı fiyatların yarı yarıya düşmesi vatandaşları akın akın bölgeye yoğunlaştırdı. Hamside meydana gelen söz konusu bolluğun ve fiyatların 10 TL’ye kadar gerilemesiyle birlikte vatandaşlar tezgahları doldurdu.

Balıkçılardan olan Erdinç Yılmaz, Hamsi bolluğundan dolayı fiyatların 10 TL’ye kadar gerilediğini açıklayarak, bu işin en fazla vatandaşların faydasına olduğunu ifade etti. Balıkçı Yılmaz, aynı zamanda yasal olmayan avlanma konusunda da dikkatleri üzerinde toplayarak, kendilerine Allah’ın acıdığını, kulun acımadığını açıkladı.

Balıkçılar, yaşanan şiddetli fırtınaların ardından havaların tekrar güneşlenmesiyle birlikte İstanbul Boğazı’ndan İğne Ada bölgesine kadar hamside oldukça bol bir avlanma yaşandığından dolayı fiyatların bu denli düşük olduğunun altını çizdiler.

Mezgit ve İstavrit Fiyatları

Bunun yanı sıra hamsinin fiyatı ise 20 TL’den, 10 TL’ye kadar düşüş gösterirken, mezgit ve istavritin fiyatı ise 10 TL ila 15 TL arasında bölgeden bölgeye değişim göstererek satılıyor.