Dünyaca ünlü Ellen Page bugün yaptığı açıklama ile Hollywood dünyasını sarstı. Bundan sonrası yaşamına Elliot Page olarak devam edeceğini ve transseksüel olduğu açıklayan Ellen Page’ın açıklamasına sosyal medyadan çok sayıda destek paylaşımı yapıldı. Eliot Page’ın açıklaması Twitter’da dünya gündeminde uzun üzere üst sıralarda kalarak gündemde yer aldı.

“Daha Fazla Saklayamayacağım”

Ellen Page, 2007 yılında Oscar’a aday gösterildiği Juno filmi ile gündeme gelmiş, Netflix’in orijinal yapımı olan Umberalla Academy dizisiyle ise beğenileri toplamıştı.

Hamile bir kadın rolünü hayata geçiren Page’in sosyal medya hesabından yaptığı transseksüel olduğu yönündeki açıklama ise gündemde bomba etkisi yarattı. Ellen yeni ismiyle Elliot Page ilk olarak 2014 yılında eşcinsel olduğunu açıklamıştı.

Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı! Ellen Page kimdir? - Magazin haberleri

Katıldığı bir konferansta yorulduğunu ve bunu daha fazla saklamayacağını yönündeki ifadeleriyle eşcinsel olduğunu açıklayan Page, bu kez de hayatına artık transseksüel bir birey olarak devam edeceğini duyurdu. Sevilen oyuncu yeni ismini ise Elliot olarak değiştirdi.

“Hayatta Olduğum İçin Mutluyum”

33 yaşındaki oyuncu açıklamayı İnstagram üzerinden gerçekleştirdi. Açıklamasında trans olduğunu hayranlarıya paylaşmak istediğini ifade ederken, bunu açıkladığı, hayatta olduğu için kendini de şanslı hissettiğini söyledi.

Elliot Page açıklamasının devamında trans olma yolundaki mücadelesinde kendisine destek olan herkese teşekkür etti.

Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı! Ellen Page kimdir? - Magazin haberleri

Trans bireylerin cesaretinden etkilendiğini de belirten Page, onların cesareti ve cömerti ile yaptıkları çalışmaları desteklediğini ve daha iyi bir hayat için destek vermeye devam edeceğini vurguladı.

Dünya Gündemine Oturdu

Page, trans olmasıyla birlikte sosyal medyada ya da çevresinde kendisine karşı hakaret ve kötü yorumlardan da korktuğunu, sevinçli olsa da kırılgan olduğu bir süreçten geçtiğini söyledi. Kötü şakalardan korkan Page, gelen desteklere ise minnettar olduğunu ifade etti.

Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı! Ellen Page kimdir? - Magazin haberleri

Page’in açıklaması hem Türkiye hem de dünya gündeminde gün boyunca üst sıralarda kaldı. Oyuncuya hem ünlülerden hem de hayranlarından yoğun destek paylaşımları yapıldı.

Page 33 yaşında aldığı bu kararla hafiflediğini, hayatına bundan sonra Elliot olarak devam edeceğinden duyduğu mutluluğu paylaştı. Elliot Pge’in açıklamasında kullandığı fotoğrafta binlerce kişi tarafından beğeni yağmuruna tutuldu.