Teknolojinin her geçen yıl daha da ilerlemesi ile birlikte insanlar sosyal medyayı daha etkin bir şekilde kullanmaya başladı. Hemen hemen her ay açıklandığı gibi Kasım ayının da en çok indirilen mobil uygulamaları Sensor Tower tarafından açıklandı. Kasım 2020 ayında 58 milyon kadar bir indirme söz konusu oldu. Bu indirmeler arasında en fazla indirilen uygulama WhatsApp uygulaması oldu.

Mobil uygulama indirme sıralamasında her daim WhatsApp ilk sıraya yerleşiyor. WhatsApp’ı takip eden ve 55 milyon kadar bir indirmeye ulaşan diğer bir mobil uygulama ise TikTok oldu. TikTok son zamanlarda en sevilen uygulamalar arasında yer alıyor. WhatsApp ve TikTok  Kasım ayının en çok indirilen ilk 2 uygulaması oldu.

Telefon kullanan pek çok kişinin telefonunda bulunan bu uygulamalar büyük bir talep görüyor. Fakat iPhone kullanıcıları en çok WhatsApp değil TikTok indirdi. 58 milyonluk bir indirme sayısına ulaşan WhatsApp uygulamasının yarısına yakınını Hindistan indirdi.

Dünyada En Çok İndirilen Uygulamalar!

 

Android telefonlar arasında Kasım ayında en çok indirilen uygulama WhatsApp olurken iPhone telefonlarda en çok indirilen mobil uygulama TikTok uygulaması oldu. Dünya üzerinde Kasım ayında en çok indirilen mobil uygulama sıralaması WhatsApp, TikTok, Facebook, İnstagram, ZOOM, Snapchat, Masenger ve Telegram oldu.

kasım ayının en çok indirilen uygulamaları

Her ay bu sıralamada değişmeler söz konusu olsa da zirvede olan WhatsApp hiçbir zaman yerinden kıpırdamıyor. Snapchat hiçbir zaman ilk 10 sıralamasına girmediği için bu ay ilk 10 sıralamasında yer alması şaşırttı. Yakın bir zamanda TikTok mobil uygulaması dünya üzerinde en çok indirilen uygulama arasında ilk sırada yer alacak.

App Store Kasım 2020 En Çok İndirilen Uygulamalar

App Store kasım ayı 2020 en çok indirilen uygulama TikTok uygulaması oluyor. Daha sonra YouTube, Zoom, İnstagram, Facebook, WhatsApp, Tacbao, WeChat, Mesenger ve Gmail uygulamaları sırası ile yer alıyor. Zirveye son zamanların trendi haline gelen TikTok oturuyor. Android telefonlarda en çok indirilen mobil uygulama ise WhatsApp mobil uygulaması oluyor.