$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Diyanet İşleri Başkanlığı 9 Bin 500 memur personel alımı

Diyanet İşleri Başkanlığına 50 KPSS ile 9 Bin 500 memur personel alımı yapılacak. yeni açıklanan ve son dakika açıklamasıyla duyurduğumuz DİB alım ilanı detaylarını aktarmak istiyoruz. Başvurularda KPSS’den en az 50 ve üzeri istenilecek. Diğer detaylar ise şu şekilde..

  • 02.02.2019
Diyanet İşleri Başkanlığı 9 Bin 500 memur personel alımı

Diyanet İşleri Başkanlığına 50 KPSS ile 9 Bin 500 memur personel alımı yapılacak.

2019 yılı sözleşmeli personel alım ilanında 4/B Kuran Kursu Öğreticisi İmam hatip ve müezzin kayyım kadrolarında sözlü sınava katılacak adaylar için mezuniyet durumuna göre başvuru alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Adayların başvurularda 657 sayılı Devlet memurları kanunda belirtilen genel şartları taşımları ve diğer alımlarda DİB atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre niteliklere taşımak gerekmektedir. Unvanlarda eğitim seviyesinde ise İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksekokulu İlahiyat Önlisans veya İmam Hatip lisesinden mezun olmak gerekmektedir. 2018 yılı KPSS puan türlerinden mezuniyete göre P123, 124 ve 122 puan türlerinden en az 50 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir. Bayan adaylar için kuran kursu öğreticiliği kadrolarına başvuru yapabileceklerdir. Adaylar sadece bir kadro için müracaat yapabileceklerdir.

BAŞVURU TARİHLERİ;

Adaylar 7 Şubat ile 15 Şubat tarihleri arasında başvuru yapabilecekler Başvurular için diyanet işleri başkanlığı sitesi üzerinden sınav başvuru formu ile doldurulacaktır. Başvuru formu il veya ilçe müftülüklerinde başvuru onaylatılması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.