Denizli’de gerçekleşen olayda, 70 yaşındaki İsmail Kılınç, oğluna açılan nafaka davasını tanık olarak katıldı, dava sonrasında eski gelini, gelininin yeni eşi ve eski dünürü tarafından acımasızca dövülerek can verdi.

Dün, gün içerisinde Denizli Adalet Sarayın’da gerçekleşen olayda, taraflar 4. Aile mahkemesine çıktı. Burdur’da hayvancılık yaparak hayatını geçindiren 4 çocuk babası İsmail Kılınç (70), Denizli’de yaşayan oğlunun nafaka davası için şahitlik yapmak için Burdur’un Gölhisar ilçesinden, Denizli Adliyesine geldi. Eski eşi Ayşe A.’nın oğlu Gökhan Kılınç’a nafaka yükseltme davası açması üzerine taraflar arasında dava sırasında gerginlik oluştu ve iddia edilene göre mahkeme çıkışı Adliye koridorunda eski gelini Ayşe A. ile kadının şimdiki kocası Hasan A. ve eski dünürü Ünal S.’nin saldırısına uğradı, duruşma salonundan koşarak gelen Gökhan Kılınç, babasını yerde buldu. Kılınç’ın yardım istemesi üzerine olaya polis müdahale etti. Dövülen İsmail Kılınç’ın kalbi durdu. Hemşire olan Gökhan Kılınç, babasını kalp masajı yaparak, hayata döndürmeye çalıştı. Bu sırada gelen sağlık ekipleri tarafından Servergazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kılınç, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

“Babam Acımasızca Öldürüldü”

Olay sırasında kendisi de darp edilen Gökhan Kılınç “Boşandığım eşimin açtığı nafaka artırım davası vardı. Babam da tanığım olarak geldi. Eski eşim, yeni evlendiği kocası ve babasıyla gelmiş. Mahkemede tanıklar dinlendi, daha sonra biz de savunmamızı yaptık. Bu sırada mahkeme salonunda, hakimin önünde, eski eşim bana ‘Seninle görüşeceğiz. Daha önce yapmadığımı dışarıda yapacağım’ dedi. Hakim de eski eşimi, ‘Mahkeme salonundasınız unutmayın’ diye uyardı. Ben de ‘Ne yapacaksın?’ dedim. ‘Burada olmaz, dışarıda olacak’ dedi. Dışarı çıkarken, eski eşim anneme küfürler etti. Ben, duruşma zaptını almayı beklerken, 3 kişi koridorda babama saldırmışlar. Koridorda, babamı yere yıkmışlar, başını yere vuruyorlar, tekme tokat dövüyorlar, boğazını sıkıyorlardı. Ben gelince, bana da saldırıp, darbettiler. Kıyafetlerimi yırttılar. Babama koştum ve üzerine kapandım, tekme-tokat vurmaya devam ettiler. Babamın yerde yatarken solunumu yoktu. Kalbi durmuştu. Hemşire olduğum için suni teneffüs ve kalp masajı yaparak geri döndürmeye çalıştım. Ancak babam hayatını kaybetti. Mahkeme salonu önünde vefat etti. Bir insana yakışmayan şekilde öldürüldü. Nafaka davasıydı, boşanma davasından husumeti oldukları için bana karşı hınçları var. Sadakatsizliğini ispat edip, boşanmıştım. Bana zarar vermek için uğraşıyorlardı. Adliyeye planlı şekilde gelmişler” dedi.