Dünya genelinde yaşanan ve çok ciddi can kayıplarına yol açan korona virüs salgını sebep ile ünlü profesörler peş peşe açıklamalar yapıyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı da bu konuya kayıtsız kalmadı ve son dakika bir açıklamada bulundu.

Dekan tarafından yapılan açıklamanın ana konusu aşı bulunamasaydı resmen insanlığın sonu gelirdi konusunu oluşturuyordu. Tüm dünyayı esiri altına alan korona virüs salgını Ülkemizde de çok ciddi can kayıplarına yol açtı.

Aşı Salgını Önleyecek mi?

Dünya ülkelerini tam anlamıyla etkisi altına alan ve ölümcül salgın olan koronavirüs ile alakalı olarak son dakika haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek  korona virüs aşısı bulunmasaydı sanırım insanlığın ve dünyanın sonu gelmişti diyerek aşının etkileri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Yerel basında dolaşan aşı ile ilgili komplo konularında da bilgi veren Tükek bu konu bizimle alakalı değil psikiyatrinin ilgi alanına giriyor şeklinde açıklama yaptı. Şimdi ise merak edilen konu aşının salgını önleyip önlemeyeceği sorusuydu. Konu ile ilgili bilgileri yazımız içeriğinde inceleyebilirsiniz.

Dekan Şaşkınlık Yaşıyorum Dedi

Dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgını ile ilgili çalışmalar devam ederken aşı ile  alakalı olarak bütün dünya tabiri caizse seferber bir konumda görünüyor. Prof Dr. Tükek hem Çin hem de üretilen Alman aşılarının Faz-3 çalışmalarını yapan ekibin de bir üyesi olarak görev alıyor.

Korona virüs salgını aşısı ile ilgili sayısız kongre açıklaması ve konferans yapan Prof. Dr. Tükek işle hiç alakası olmayan içerik bilmeyen ve bunun yanı sıra sürekli komplo teorisi kuran kişilerin özgüvenleri konusunda büyük bir şaşkınlık içerisinde olduğunu ifade etti.

Aşı İle İlgili Söylentiler Bitmiyor

Aşı ile ilgili ortada çok söylentilerin yer aldığı herkes tarafından biliniyor. Ancak bu söylentilerin Bill Gates’in kimlerin iyileştiğini, kimlere test yapıldığını ve kimlere aşı yapıldığını gösteren dijital sertifikaları içerebileceğini ifade ettiği bir konuşma sonucu tartışmaya sebep olduğunu belirten Prof. Dr. Tükek  bu konuşmada hiç kimse mikroçiplerle ilgili konuşma yapmadı dedi.