Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin grup toplantısında yaptığı açıklamalarla birlikte kredi kartı borcu bulunan grubu sevindirdi. Erdoğan, Ziraat Bankası aracılığıyla birlikte kredi kartı borçlarının dağınık olmayacağını ve tek bir çatı altında toplanacağını belirtti.

Erdoğan sadece bununla kalmayıp sevindirici haberlerin ardını arkasını kesmedi. Düzenli bir şekilde sosyal yardım yapılan vatandaşların tamamının aylık 150 kw saat elektrik tüketimlerinin devlet tarafından üstlenileceğini de sözlerine ekledi.

2.500.000’un Üzerinde Evin Elektriğini Devlet Karşılayacak

Düzenli bir şekilde sosyal yardım alan, durumu kötü olan vatandaşların tamamının aylık olarak 150 kw/saat elektrik tüketimlerini devletin üstleneceğini ifade eden Erdoğan, bu çerçeve dahilinde toplam olarak 2.500.000 evde 80 TL’lik fatura ödeyeceklerinin altını çizdi.

Kredi Kartı Borcu Olanlara Müjdeli Haber!

Kredi kartı borcunu ödeme noktasında zorluk yaşayan vatandaşların mevcut olan borçlarını kolay bir şekilde ödeyebilmeleri ve bu noktada ruhsal sıkıntılar yaşamamaları için yeni bir imkan oluşturduklarını ifade eden Erdoğan, Ziraat Bankası aracılığıyla birlikte ödeme noktasında güçlük çeken vatandaşların borçlarının tek çatı altında toplanacağını, Ziraat Bankası’ndan alınacak olan krediyle birlikte kredi kartı borçlarının kapatılacak, aylık gelire uygun bir şekilde borcun Ziraat Bankası’na ödeneceğini belirtti.

Halkbank Toplam Olarak 22.000.000.000 TL Kredi Kullandıracak

Halkbank’ın, esnaf ve sanatkarların işletme giderlerine destek vermesi için 22 Milyar TL değerinde kredi kullandıracak olduğunu da sözlerine ekleyen Erdoğan, tüm kurlara yönelik gerçekleştirilen oyunlar karşısında dengelenme sürecini meydana çıkarabilmek açısından 10.000.000.000 TL’lik bölümü yılın ilk çeyreğinde vatandaşlara verme kararı aldıklarını, detayların yarın Halkbank aracılığıyla duyrulacağını anlattı.

3 Puan Desteği 5’e Çıkarılacak

Sigorta prim teşvik uygulamasına da değinen Erdoğan bir müjdeli haberde bu konuda verdi. 500 ve üzerinde çalışan herkes için mevcut olarak verilen 3 puan desteğinin 5 puana yükseltileceğini, 506 sigortalı çalıştıranlar için ise mevcut olan 5 puanlık desteğin kesintiye uğramadan devam ettiğini sözlerine ekleyerek cümlelerini noktaladı.

Erdoğan’ın grup toplantısında müjde üzerine müjde vermesiyle birlikte vatandaşlar sosyal medya hesaplarında teşekkür mesajları yayınladı. Yine Erdoğan’ın resmi Twitter hesabına da birçok yanıt geliyor.