3 Mayıs 1987 yılında İstanbul’da gözlerini dünyaya açmıştır. İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olan oyuncu Fransa’da tiyatro eğitimi almıştır.

Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümünü de bitiren oyuncu böylece kendinden emin adımlarla ilerlemiş oldu. Oyuncu birçok sinema ve dizi yapımında yer almıştır. Yer aldığı bazı dizi yapımları Camdan pabuçlar, omuz omuza, Gece Gündüz, Aşk ve Gurur, 7 Yüz ve en son hayat verdiği Çukur dizisinde Efsun rolü.

Çukur Müzikleri Efsun V1 (3.Sezon) - YouTube

Yer aldığı bazı sinema yapımları; Kurtuluş Son Durak, Uzun Hikâye, Sibel, Ayla, Sen Aydınlatırsın Geceyi.  Başarılı oyuncu yurtdışında da başarıyla ülkemizi temsil etmiştir.  Farklı yerli ve yabancı festivallerde ödül almıştır.

Özel hayatında takipçilerinin yakın takibine alınan oyuncu, bakın kimle sevgili çıktı. İşte Damla Sönmez’in sevgilisi birçok proje de yer alan Ushan Çakır…

Efsun’un Sevgilisi Ushan Çakır Kimdir?

23 Mayıs 1984  İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelen oyuncu günümüze kadar birçok projede yer almıştır İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuarından mezun olmuştur.

Çukur Efsun Hamile mi? Çukur Efsun diziden ayrıldı mı? Efsun ölecek mi?

Belalı Baldız, Kuzey Yıldızı, Leyla ile Mecnun gibi çok bilindik dizilerde oynayan oyuncu sinema yapımlarıyla da ekrana gelmiştir. Oyuncu sinema, dizi yapımları yanı sıra seslendirme yapmakta ve tiyatro oyunlarıyla da gündeme gelmektedir. İlk kez sinemada perdeye Dedemin İnsanları filmiyle seyirci karşısına çıkmıştır.

Sinema Yapımında Birlikte Yer Aldılar

Damla Sönmez ve Ushan Çakır daha önce 2012 yılında yayınlanan ve çok beğenilen Uzun Hikâye filminde birlikte yer almışlardı.

Çukur Efsun ölüyor mu, diziden ayrılacak mı? Cumali Efsun'u öldürüyor mu?

Filmde iki aşığı canlandıran çiftin aşkı gerçek oldu. Filmde Kenan İmirzalıoğlu’nun oğlunu canlandıran Ushan Çakır, Damla Sönmez ‘le zorlu aşk yollarından geçiyor. Yani ikilinin aşkı eski yıllara dayanıyor. 2017 yılında nişanlanan çift sade bir törenle yüzükleri taktı.