İlk defa anne ve baba olacak bireyler için doğacak bebeğin cinsiyeti kız veya erkek olması fark etmez. Fakat ikinci çocuğu düşünen ebeveynler ilk çocukları kız ise ikinci çocuğu erkek ilk çocukları erkek ise ikinci çocuğu kız istemektedir. Çin takvimi ile bebek cinsiyet seçimi için geçmişten günümüze kullanılan ve çok popüler olan Çin takvimi yöntemi bulunmaktadır.

Çin Takvimi Nasıl Kullanılır?

Çin takvimi kullanarak bebeğin cinsiyetini öğrenmek için doktor kontrolü beklemeye gerek duyulmaktadır. Hamile kalmadan önce ebeveyn adayları bebek cinsiyetini öğrenmek için Çin takvimi ile bebek cinsiyeti seçimi yöntemi kullanabilir. Doğruluk payı %70 ve %90 arasında değişkenlik göstermektedir. Çin takvimi kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli unsur bulunmaktadır.

Çin Takvimi Bebek Cinsiyet Hesaplama Tablosu 2021

Çin takvimi ile bebek cinsiyeti seçimi sırasında anne adaylarının yaşı, hamile kalmayı düşünülen ay özenli bir şekilde belirlenmelidir. Çıkacak olan sonuçlara göre hangi dönemlerde kız veya erkek bebek olabileceği belli olmaktadır. Çin takvimi cinsiyet belirleme sırasında dikkate alınan en önemli unsur annenin doğduğu tarihtir. Örneğin 18 yaşında olan bir anne adayının Çin takvimine göre Ocak Şubat ve Mart aylarında hamile kalmış ise kız bebeğe sahip olma ihtimali vardır. Geriye kalan aylarda ise anne adayının bebeğinin cinsiyeti erkek olacağı düşünülür. İnternet siteleri üzerinden Çin takvimine ulaşmak mümkündür.

Çin Takvimi Bilimsel midir?

Çin takvimi 700’lü yıllardan günümüze kadar gelmiş olan bebeğin cinsiyetini belirleme üzerinde doğruluk payı bulunan bir hesaplama aracıdır. Çin takvimi kullanımı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Fakat kullanan anne adaylarının yorumları göz önüne alındığı takdirde Çin takvimi yöntemi çoğunlukla doğru sonuçlar ortaya koymaktadır. Tabi ki Çin takvimi kullanımının yanlış sonuçlar çıkardığı anne adayları da bulunmaktadır. Fakat oranlara göre doğruluk payı daha yüksektir.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır? - Sosyola

Çin takvimi kullanarak bebeğin cinsiyetini belirleyecek olan anne adayları için en doğru ve bilimsel yöntem doktor kontrolünde hamileliğin 15. haftasında yapılan cinsiyet kontrolüdür. Çin takvimi kullanacak anne adaylarının bu hesaplama aracını eğlence amaçlı yapmasını ve bu parametrenin %100 doğru sonuçlar vermediğini bilmesi gerekmektedir. Bebeğin cinsiyetini belirleyen unsurların x ve y kromozomları olduğunu unutmamak gerekir.