Mersin’de birlikte yaşayan çift İsmet Çoban ve Tüba Ateş çiftinden gelen kan donduran haberde, cani katil İsmet Çoban sorgulama esnasında yaptığı açıklamada cinayeti itiraf ettiği bildirildi. Birlikte yaşadığı Tüba Ateş’i bıçak darbeleriyle öldürdüğünü ve cesedin başında soğukkanlılıkla 2 gün boyunca beklediğini itiraf etti.

Tüba’nın kendisini aldattığını belirten İsmet Çoban, bu aldatılmaya göz yumamadığını ve bu sebeple Tüba’yı öldürmesi gerektiğini belirttikten sonra yetkililer tarafından tutuklandı.

Merkez Mezitli ilçesi Akdeniz Mahallesi Kübra Sitesi’nde yaşayan apartman sakinleri, dün öğle saatlerinde apartman dairelerinden birinden gelen kötü kokular üzerine polisi aradı. Hızlı bir şekilde siteye ulaşan polis memurları, bahsi geçen kokunun C blok 2. katındaki daireden geldiğini tespit etti.

Cani katilden kan donduran sözler!

Dairenin kapısını kırmak zorunda kalan polis memurları içeri girdiler. İçeri giren memur, Tüba Ateş’in yerde yatan cansız bedeni ile karşı karşıya geldi. Kadınla birlikte yaşadığı da tespit edilen cani İsmet Şahin ise cesedin başında oturur halde buldu.

Hastaneye götürülen ceset üzerinde yapılan ilk inceleme sonucunda Tüba Ateş’in pazar günü içinde bıçak darbeleriyle öldürüldüğü tespit edilirken, o an şüpheli bulunan İsmet Çoban ise Asayiş Şube Müdürülüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Aldatıldığını Öğrenmişti

Polis memurlarına verdiği ilk ifadesinde işlediği cinayeti itiraf eden İsmet Çoban, kız arkadaşının bir başkası ile bir ilişkisi olduğunu öğrendiği, aldatılmaya göz yumamadığı gerekçesi ile kadını bıçakla öldürdüğünü ve 2 gün boyunca da cesedin başında beklediğini ekiplere itiraf etti.

Kadın cinayeti: Tüba Ateş'i bıçaklayarak öldürüp iki gün başında bekledi |  A3 Haber

İsmet Çoban, yürütülen işlemlerin ardından sevk edildiği adliye tarafından çıkarıldığı mahkemece tutuklu yargılanmasına karar verilerek cezaevine gönderildi. Katledilen Tüba Ateş’in cenazesi ise defin işlemleri için kendi memleketi Tarsus’a gönderildi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na Göre

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kasım ayı raporlarında Türkiye genelinde yalnızca 1 ayda 29 tane kadın öldürüldü. Bu rapora göre, özellikle eşlerinden boşanmak isteyen kadınlar başta olmak üzere 29 kadının yaşam hakları ellerinden alındı.

10 kadın ise şüpheli bir şekilde hayatlarını kaybetmişti. Öldürülen 29 kadından 15’inin ise neden öldürüldüğüne dair herhangi bir bilgiye ulaşılamazken, 1’i ekonomik sebeplerden 13’ü ise boşanmak istemesi sebebiyle katledildiler.