$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Çalışan Annelere Günlük 80 TL Harçlık Veriliyor! İşte Detaylar ve Şartlar

İŞKUR aracılığıyla çalışan annelere belirli şartları taşımaları durumunda günlük 80 TL kadar harçlık veriliyor. İşte bu harçlık imkanının detayları ve koşulları…

  • 07.03.2019
Çalışan Annelere Günlük 80 TL Harçlık Veriliyor! İşte Detaylar ve Şartlar

Ekonomiye kadınları daha fazla dahil etmek amaçlanıyor

Ekonomide kadınların daha fazla söz sahibi olması, kadın çalışanların ekonomide daha fazla yer alması maksatlarıyla, çok sayıda proje eş zamanlı olarak yürütülüyor. Bu projelerle, ekonomide kadın istihdamının ve kadınların başarılı olmasının önü açılmaya çalışılıyor. Kadın istihdamının, kadınların ekonomideki iş gücünde olan oranlarının yükseltilmesi noktasında da önemli teşvikler uygulanıyor. Bahsi geçen teşvik de bunlardan birisidir. Günlük 80 TL harçlık alma imkanı sunulan bu sistemin detayları ve başvuru koşullarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bakandan açıklama geldi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı kadınların çalışma hayatına katılmasıyla alakalı açıklama yaptı. Bakan tarafından yapılan açıklamada ” Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak kadın istihdamında uluslararası sistemdeki yerini ve gelişmeleri yakalamak, kadının ve ailenin güçlenmesine imkan tanıyacak politikaların hayata geçirilmesi asıl hedefimiz olmaktadır. ” ifadelerine yer verildi.

İşte anne projesi

İşte anne projesi dahilinde, belirli hak sahiplerine günlük 80 TL harçlık verileceği, bu şartları taşıyan çalışan annelerin ekonomilerine katkı sağlamak, onların üretimde daha fazla rol oynamalarını sağlamak amacıyla böyle bir çalışmaya gereklilik olduğuna değinildi. Daha önceleri 70 TL olarak belirlenen annelerin zorunlu iaşe giderleriyle alakalı adım atılarak, 80 TL’ ye çekildi. Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda, kadınların çalışma hayatındaki yerinin arttırılmasına yönelik projelerin ve çalışmaların devam edeceği ifadeleri kullanıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. EDA ÜNAL dedi ki:

    ŞARTLAR VE DETAYLAR YAZMIYOR AÇIKLAMA YAPARSANIZ SEVİNİRİM

  2. mahmut bellitürk dedi ki:

    calısmayan annenın ev hanımının sucu ne?

  3. Perihan Tedikoglu dedi ki:

    Şartlar demişsiniz bilgi verilmemiş meslegi olmayıp yada çogu yerde yaş engeline takılan enneler ne yapsın geçim sıkıntısı çeken insanlar

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.