Yurt genelinde etkisini gösteren bunaltıcı sıcak havadan Bursa’da nasibini aldı, sıcaktan bunalan şehir halkı ve tatilciler hafta sonu Bursa’nın Kumsaz sahiline akın ettiler. Sosyal medya ve maske kuralını hiçe sayarak köpük partisi yapan vatandaşların görüntüsü sosyal medya da tepki topladı.

Normalleşme süreci ve Temmuz itibari ile ülkemizde tatil sezonu açıldı, bunaltıcı hava ve sıcak sebebi ile bir çok şehirde insanlar deniz kıyılarına serinlemek ve hafta sonu tatilinin tadını çıkarmak için akın etti. Bursa’da binlerce kişi hafa sonu denize girmek için kentin Kumsaz sahilini doldurdu, bazı tatilciler denize girdi bazıları ise deniz kıyısında kumsalda eğlenmeyi tercih etti. Özel bir şirket tarafından düzenlenen köpük partisi sırasında katılımcılar sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe saydılar bu görüntülerin sosyal medya da paylaşılması ardından bu dikkatsizliğe tepkiler çığ gibi büyüdü.

Yurt Genelinde Aşırı Sıcak

Hafta boyunca devam eden aşırı sıcaklar nedeni ile vatandaşlar bunaldı ve temiz hava almak, serinlemek için park ve sahil kenarlarına akın ettiler. Bursa’da bir çok parkta özellikle gençler tarafından yoğunluk oluştu, Nilüfer İlçesin de Görüklü parkı da bu yoğunluğa ev sahipliği yapan yerlerden birisiydi. Yürüyüş yapan, sohbet eden, top oynayan gençler maalesef maske ve sosyal mesafe kurallarını hiçe saydı.