Uzun zamandan beri fuhuş çetesinin izin süren Mersin Emniyeti bu kadarı da olmaz dedirten bir olayı açığa kavuşturdu.

Mersin Emniyeti, şehir genelinde fuhuş yaptıran, yapan ve aracılık etmekle kalmayıp yer de temin eden 24 kişilik fuhuş çetesini uzun süren takibin ardından çökertti.

Mersin Emniyetinden Dev Operasyon

Asayiş Şubeye bağlı olarak çalışan emniyet amirleri teknik takibe aldıkları fuhuş çetesini 3 ay boyunca gözlemledi. Gelen ihbarları değerlendiren ve çetenin elemanlarını takip altına alan emniyet teşkilatında görev alan ekiplerle aynı anda 26 farklı yere baskın düzenledi.

REZİLLİK! Son dakika:

Düzenlenen baskında akıllara durgunluk veren bir de gelişme yaşandı. Ekiplerin yaptığı araştırmada fuhuş yaptırdıkları kadınlara dini ya da resmi nikâh yapıldığı tespit edildi. Şeytanın bile aklına gelmeyecek bu planda çoğu zaman kadınların farklı kişilere değiştirildiği de öğrenildi. Olası bir takibi düşünen çete liderleri şaşırtma amacıyla kadınları çanta ismiyle çalıştırdığı belirlendi.

Şüphelilerden 19 tanesi Adliye’ye Sevk Edildi

Eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda, haklarında gözaltı kararı bulunan şüphelilerden birinin Adıyaman’da 23 kişinin ise Mersin’de yakalandığı açıklandı. Olayla ilgisi olduğu düşünülen ama haklarında gözaltı kararı bulunmayan 2 kişiyi ise yakalamak için halen araştırmalar devam ediyor. Polisin yaptığı araştırmalar henüz sonuç vermezken teknik takibin halen devam ettiği bildirildi.

Yapılan operasyonda çete üyelerinin yanı sıra 26 adet cep telefonu, çok sayıda tablet, silah ve sayısı 50’ye yaklaşan mermiye de Emniyet Büro amirlerince el konuldu.

Emniyette soruşturma esnasında 5 şüpheli şahsın serbest bırakıldığı diğerlerinin ise gözaltı süresinin ardından Adliye’ye sevk edildiği aktarıldı.

Çalıştırılan Kadınlara Nikâh Kıyılmış

Fuhuş çetesinin elemanlarının fark edilmemek için çalıştırdığı kadınlara nikah kıydığı ortaya çıktı. Resmi işlemler sırasında ortaya çıkan bu bilgiye göre kadınların fuhuş için çalıştırılmasının yanı sıra evli olduğu erkekle diğer evli olanlar arasında takas yaptırıldığı belirtildi.

Evli olarak görünmeleri nedeniyle çete elemanlarının uzun süre fark edilememesi takip süresinin uzamasına neden olsa da 60 ekibin başarıyla operasyonu tamamlandığı belirtildi.