Borsadan para kazanmak herkesin hayalidir. Çünkü kolay yoldan para kazanmak olarak görülmektedir. Borsadan zengin olan birçok kişi vardır. Bu kişiler arasında neden sizde olmayasınız? Borsadan zengin olan çoktur elbette ama batanlar çok daha fazladır. Bu yüzden atılan adamların kesinlikle dikkatli atılması gerekmektedir. Borsada günlük para kazanmak için birçok yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerin tamamı editör tavsiyesidir. Sadece bu yöntemlere dayanarak herhangi bir işlem yapmanızı önermiyoruz. Daha çok araştırmayla, daha fazla bilgi sahibi olur ve en yararlı fikri bulabilirsiniz. Eğer en yararlı fikir olarak bizimkini gördüyseniz uygulama noktasında herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Borsadan Para Kazanma Taktikleri

Borsadan para kazanma taktikleri altında birçok yerde yüzlerce farklı makale okuyabilirsiniz. Borsadan para kazanmanın bir taktiği bulunmamaktadır. Borsayı iyi bilmek gerekmektedir. Ne kadar iyi bilgi, o kadar çok para demektir. E birazda bu konuda şansınızın olması gerekiyor.

Borsayı İyice Araştırın, Öğrenin!

Borsayı iyice araştırıp öğrenmeden, tecrübe sahibi olmadan kazanmak çok zordur. Eğer böyle bir kazanç mümkün olduysa tamamen şanstan kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer borsada günlük fiyat hareketlerini değerlendirme altına alarak belirli oranlarda para sahibi olma arzunuz varsa, ilk olarak borsada hangi alana yoğunlaşmanız gerektiğini belirleyecek ardından ise o alanda yoğunlaşacaksınız. Size para kazandıracak olan piyasayı çok iyi tanımalı, adınız gibi bilmelisiniz. Borsanın işleyiş mantığına yönelik aklınızda herhangi bir problem varsa, o problem gidene kadar araştırmalarınıza devam etmelisiniz.

Borsada kazanmanın mantığı olarak belirtilen kavramlı ve fiyat değişiklikleri sonucunda ortaya çıkacak fırsatları değerlendirmek konusunu sürekli aklınızda güncel tutun.

Fiyat Değişiklikleri En Önemlisi

Borsada para kazanmak istiyorsanız ticaretin temel mantığı olan “düşükten al yüksekten sat” çalışma anlayışıyla çalışmalısınız. Bunu yapabilmeniz için de fiyat değişikliklerini saniye saniye takip etmeniz gerekmektedir. Sadece fiyatların inip çıktığını değil aynı zamanda fiyatların hangi sebepten dolayı düştüğünü veya yükseldiğini bilmelisiniz. Yani konuyla ilgili yorum yeteneğinizi geliştirmelisiniz. Günlük fiyat hareketlerini tespit edebilecek durumda olacağınız için her an piyasada takipte olmalısınız. Bu sayede öngörü yeteneğiniz gelişecektir ve piyasada neler olacağını daha önceden tahmin edebilir ona göre doğru adımlar atarak kazanabilirsiniz.

Tepe ve Dip Noktalar Mayın Tarlasıdır Dikkat Etmelisiniz

Günlük para kazanma amacıyla hareket eden aceleci ve geneli tecrübesizlerden oluşan yatırımcılar, fiyatların en düşük veya en yüksek seviyelerde olmasını beklerler ve bu rakamları görünce hemen işlemlere başlarlar. Ama bu durum çoğu zaman kazanç yerine zarar getirmektedir.

Fiyat biraz daha düşsün alırım kafasında olanlar çoğu fırsatı kaçırabilir. Aynı şekilde biraz daha yükselsin satarım kafasında olanlar da çoğu fırsatı kaçırabilirler. O yüzden tepe ve dip noktalardan uzak durup, fırsatı bulduğunuz an değerlendirmelisiniz.

Kendinize Taktik Oluşturun

Binlerce kişi bu makaleyi okuyor ve bunların yarısı anlattıklarımızı uygulamaya koyulacak. Buda anlattıklarımızın pek bir işe yaramayacağını gösteriyor. O yüzden kendinize taktik oluşturup o taktik doğrultusunda hareket etmek daha çok kazandıracaktır. Günlük işlemlerde para kazanmak için kesinlikle kendi taktiğinizin bulunması gerekiyor.

Yatırımları yaparken başkalarından aldığınız taktikler veya söylentilerden arının ve direkt taktiğinizi oluşturun. Fiyat değişimlerini yorumlamayı ve sebebini, hangi faktörlerde değiştiğini gördüğünüz anda bu taktiği oluşturmanız hiç zor olmayacaktır.

Duyguları Bir Kenara Bırakmayı Bilin

Borsaya girdiğiniz an itibarıyla duygular devreden çıkacak ve beyniniz devreye girecektir. Yaptığınız işlemlerin tamamı çok düşünülmüş ve mantığa dayalı işlemler olmak zorundadır.

Çıkardığınız analizler, fiyat değişimleri bunların tamamı mantığınızda yoğrulup yeni işlemler yapmanızı sağlayacaktır. Özellikle spor kulübü hisselerinde duyguyu kesinlikle yok edin. Yoksa kısa zaman yüksek paralar kaybedebilirsiniz.

Borsa sakinlik ve kararlılık işidir. Kendinizi tamamıyla duygulardan arınmış, sakin ve kararlı bir şekilde hissettiğiniz an borsada işlem yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Eğer bu şekilde işlem yapmaz da duygularınızla hareket ederseniz, çoğu zaman kaybedeceğinizi ne yazık ki söylemek zorundayım.

Anlık Fırsatlar Çok Önemli

Borsa’nın can damarı anlık fırsatlardır. Anlık fırsatları değerlendirerek zenginliğe uzanan serüveninizi başlatabilirsiniz. Buda uzun süre boyunca borsayı takip etmekten geçer. Borsada günlük olarak para elde edebilmek demek, anlık fırsatları, veri açıklamalarını kaçırmamak anlamına gelmektedir. Örnek olarak ABD’de açıklanacak olan bir yarım dışı istihdam verisinin öncesinde sizin bu verinin ne kadar olacağını tahmin edecek kadar bilginizin olması gerekmektedir. Bu tahmininizle de hareket etmelisiniz.