Birden fazla bankaya birden fazla türden borcu olan kişiler, ödemelerini zamanında yapabilecek maddi durumu olsa bile borç sayısı fazla olduğundan dolayı yetişemeyebiliyorlar. Veya bu durum kkb kredi puanınızı negatif yönde etkilediğinden birden fazla bankaya birden fazla türde borcunuz olacağına tek bankaya bir tek kredi borcunuzun olması daha iyi.

Psikolojik olarak bile bakarsak, 4 bankadan 3 tane krediniz, 4 tane kredi kartınız olduğunda 7 ayrı borcunuz var demektir. Ama bunları tek bir yerde tek bir krediye bağlayabilirseniz 1 borcunuz olacak ve 7 ile 1 arasında uçurumlar kadar fark vardır.

Bu yazımızda borç kapatma kredisi veren bankalardan bazılarını paylaşacağız.

1- QNB Finansbank

Finansbank müşterilerine kredi transfer hizmeti veriyor. Bu hizmet ile başka bankadaki kredinizi Finansbank!a taşımış oluyorsunuz. Finansbank bunun için size kredi imkanı sağlıyor. Yanlız krediyi size vermiyor, direk olarak diğer bankadaki kredinizi kapatıyor. Siz de tek bir yere toplamış oluyorsunuz.

Finansbank şubelerinden borç kapatma kredisi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Zaten bizzat başvurmanız gerekecektir. Finansbank borç kapatma kredisi ile transfer edebileceğiniz borç türleri; ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve kredi kartı borçları.

 

2- Vakıfbank

Bir devlet bankası olan Vakıfbank, kredi kartı borç tansferi kredisi veriyor. Bu sayede başka bankalara olan kredi kartı borçlarınızı tek bir yerde toplamış oluyorsunuz. 20.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunuluyor ve taksitleri isterseniz eşit olarak ödüyorsunuz. İsterseniz size özel ödeme planı çıkarılabiliyor. Ve en güzeli ilk taksiti 3 ay erteleme imkanı bulunuyor.

 

3- Şekerbank

Şekerbank ise borç kapatma kredisi adı altında birleştirme kredisi veriyor. Başka bankalardaki kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı borcu olmak üzere tüm borçlarınızı kapatabilmeniz için 100.000 TL’ye kadar borç kapatma kredisi veriyor.