Corona Virüsünün her geçe gün Bolu ilinde kendisini daha fazla hissetmeye başladığını söyleyen Bolu Valisi Ahmet Ümit Covid 19 testinde pozitif vakaların son 10 günde 3 kat arttığını belirtti.

Koronavirüsü sürecinde dışarıda maske takma zorunluluğunun gelmesiyle yetkili memurlar tarafından denetim daha sıklaştırılmıştı. Bu denetimler sonucunda il de yapılan uygulamalar sonucunda Pazartesi ve Salı günü toplam 86 kişiye yetkili ekiplerce kanun çerçevesinde  yaklaşık 83 bin lira para cezası kesildi.

Bolu da Son 10 Günde Vaka Sayısı 3 Kat Arttı

Alınan önlemler doğrultusunda Türkiye koronavirüs salgınını kontrol altına almayı başarmış ve 1 Haziran itibari ile normalleşme sürecine girmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu sürece kontrollü Sosyalleşme adını vermişti. Bolu Valisi Ahmet Ümit şehirde ki süreç hakkında halka basın aracılığıyla bilgiler aktardı “Koronavirüsle mücadelede başa dönülmemesi için kurallara uyulması gerekiyor. Ülke genelinde vakaların en yüksek olduğu zamanlarda bile bizde şuandaki kadar pozitif vaka yoktu ama şuan ciddi bir pozitif vaka artışı var. Son 10 gün içerisinde eskiye göre pozitif vakalar 3 kat arttı” dedi.