Kripto paralar her geçen gün hacim olarak yükselişe geçiyor. Kripto paraya sahip olan insanların sayısı azımsanmayacak kadar çok ve bu hızlı artışın olması, pek çok ülkeyi bu anlam da bir düzene sokma ihtiyacıyla karşılaştırdı.

Bilindiği üzere, kripto para bakımından en yüksek hacmi olan birim bitcoindir. Geçen hafta, haftanın ilk günün de, bitcoin yükselişe geçti ve yaklaşık olarak, 19,845,30 dolarlık bir rekora imza attı ve ardından hafta ortasında, bir düzeltme yapılarak, %5 oranın da düzeltim sağlanmıştır. Bu da bitcoini 19,000,000 doların altına düşürdü. Yeni haftanın basın da yine rakam 19. 300 ü gördü ve puan bu sınır da başladı.

Bitcoin Her Geçen Gün Daha da Yükseliyor

Bitcoin biriminin bu haftaki kazancı, %4.16’lık oranıyla, 24 saat için de, 0,50 artış göstererek, toplam piyasa hacmi, 358. 05 milyara yükselmiştir.

Celsius CEO’su olan Alex bununla ilgili bir açıklama da bulundu, Eskiden bitcoinin daha bilinçsiz kullanıldığını, şu an da ise, kimsenin bitcoin araması yapmadığını, yani zaten herkesin daha bilinçli bilgili ve nereden satın alacağını öğrendiğini açıkladı. Yani Cash App ve ya paypal gibi sistemlerin kullanımından bahsetti.

Bitcoin için verdiği son 2 sinyalde başarılı olan göstergeden kritik sinyal  geldi! | Coin Otağ

CEO’ya göre, piyasa hacminin yaklaşık olarak % 62 dini bitcoin oluşturmakta. Tüm kripto para birimlerinde, bir gün içerisin de, neredeyse 100 birimden 72 sinin düştüğü görülüyor. Bu sene bir popülerlik kazanan bitcoin, akım olarak bir yaygınlık kazanmış durumda görünüyor.

Toplumda kripto sektörünün yaygınlık kazandığını, paypal gibi uygulamaların hizmet verildiği ve farkındalığın arttığı da röportaj da verilen bilgiler arasında yer alıyor. Son olarak kripto para piyasası da toplam 571 milyar dolar bir para hacmi varken, son 24 saat içersin de, bu rakam 108 milyara indi.

Bitcoin 17 bin doların üzerine döndü — Finans ve Ticaret Türkiye

Bitcoin Nedir Nasıl Alınır?

Bitcoin, herhangi bir banka ile alakası olmayan, bir merkezi kuruluşa bağlı olmadan, dijital bir ortamda olan, para birimine verilen isimdir. Bitcoin iki bölüme ayrılmaktadır. Yani bitcoinin iki anlamı vardır. Biri dijital ortamda olan bir kavramdır. Bir kod parçasını ifade eder ve bitcoin- token olarak adlandırılır. Diğeri de bitcoin tokeni dengelemekte olan, dağıtılmış ağ şeklin de olan bitcoin- protokoldür. Her ikisi de bitcoin olarak adlandırılmaktadır.