Kamu bankaları tarafından yapılan konut kredisi faiz oranlarında indirim uygulaması özel bankalara da sıçradı. Bu kapsamda Akbank, ilk adımı atan özel banka oldu. Kredi üst limitinde herhangi bir sınır bulunmayan Akbank, faiz oranını %1.35’e kadar düşürdü.

Akbank yetkilileri tarafından gelen açıklamaya göre, banka, konut kredisinde üst limit belirlemiyor. Yani sınır yok. Faiz oranlarını ise %1.35 oranından başlatıyor. Ayrıca kişiye özel ödeme seçenekleriyle müşterilerin oldukça ferah tutulması sağlanıyor.

Açıklamada konuyla ilgili görüşlerine değinilen Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, müşteriler tarafından sunulan her türlü finansal ihtiyacı en iyi şartlarda çözmek için hareket ettiklerini ve bunun temel ilkeleri olduğunu anlattı.

Müşterilerin hayalini kurduğu evi hemen alabilmeleri için, isteklerini hiçbir şekilde ileriye dönük bir şekilde sürekli ertelemeden, kira öder gibi kredi taksiti sunarak herkesin ev sahibi olmasını sağladıklarını ifade eden Oğuz, bunun yanında aynı zamanda 5 – 10 yıl vade seçenekleriyle konut kredisi faiz oranının %1.35 seviyesine indiğini, ekonominin tekrardan canlanması ve bu konuda istikrarlı bir büyüme kapasitesi elde edebilmek için çalışmalara büyük bir hızla devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

Akbank Konut Kredisi Örnek Ödeme Planı (%1.35 Faiz Oranıyla)

Kredi Tutarı: 200.000 TL

Kredi Vadesi: 120 Ay

Faiz: %1.35

Aylık Taksit: 3.375 TL

Toplam Geri Ödeme: 405.028 TL

——————————————————–

Kredi Tutarı: 300.000 TL

Kredi Vadesi: 12o Ay

Faiz: %1.35

Aylık Taksit: 5.063 TL

Toplam Geri Ödeme: 607.542 TL