Fikret Orman’ın ardından oy çokluğu ile Beşiktaş Başkanı seçilen Ahmet Nur Çebi, takımı ve gündem hakkında açıklamalarda bulundu.

Ülkemizin en köklü futbol takımı olan Beşiktaş, uzun süredir Süper Lig’de mücadele ediyor ve 3 Büyükler olarak adlandırılan takımlardan bir tanesi. Taraftar olarakta Türkiye’nin en büyük kulüpleri arasında bulunan Beşiktaş geçtiğimiz senelerde iki kere üst üste şampiyon olmuştu, bu süreçte bünyesinde Pepe, Mario Gomez gibi dünya yıldızlarına formasını terlettiren Beşiktaş, Şampiyonlar Liginde önemli başarılar elde etmişti. Fakat Beşiktaş Fikret Orman yönetiminden kalan ağır borçlar yüzünden büyük bir finans krizi içerisine girmişti. Takım olarak yaşlı ve eskisi kadar kaliteli oyuncular barındırmayan Beşiktaş, Sergen Yalçın’ın yönetimi ile bugün Lig’de 13. Sırada 3. Sıraya yükselerek muhteşem bir dönüş yaptı ve eğer Trabzon Spor’un cezasının onaylanması durumunda Şampiyonlar Ligi ön eleme gruplarına gitme ihtimali var.

Başkan Çebi Genel Bir Değerlendirme Yaptı

Ahmet Nur Çebi, “13. sıradan 3. sıraya çıkmak bir başarıdır ama şampiyon olamamak da bizim için mutsuzluk kaynağıdır. Sergen hoca istiyorsa ömrünü burada geçirsin, başarılı olacağına inanıyorum.” dedi.

Beşiktaş’ın bu sezonun başındaki teknik direktörü Abdullah Avcı hakkında, Çebi “Abdullah Avcı, ayrılığın doğru olacağını düşündü ama kararı yönetime bıraktı. Biz de bu kararın doğru olacağını düşündük ve Sergen Hoca’yı göreve çağırdık. Öze dönmek istiyorduk ve camia da bu yönde bize baskı yapıyordu. Bu nedenle Sergen Yalçın’ı seçtik. Doğru yapmışız, yönetim kurulumuzun da başarısıdır. Allah da yardım etti. 13’ten 3’e çıkmak bir başarıdır. Şampiyon olamamak da mutsuzluk kaynağıdır. Abuk subuk puanlar kaybettik, o kayıplar olmasa şu an şampiyonduk.” Dedi

Sergen Yalçın Hakkında Olumlu Konuştu

Sergen Hoca ile ilgili düşüncesi sorulunca Başkan Çebi “”Sergen Hoca pozitif, sahaya sürekli kazanmak için çıkan, sürekli hücum oynatan ve gol isteyen bir teknik adam. Beşiktaş’ın gençlerine de değer veriyor. Hocamızla aramızda problem yok, ikimiz de aynı şeyleri düşünüyorum. İkimiz de kuracağımız takımda 2-3 yaratıcı yabancı istiyoruz. Almanya’dan gençler istiyoruz. Altyapımızdan gençler istiyoruz. Ancak altyapımızdan çıkartabileceğimiz çok oyuncu yok. Bu bizim için talihsizlik ve altyapıyı da geliştireceğiz. Beşiktaş altyapısında yapabilecek çocuk yoksa, zorla genç oynatamazsınız. Altyapıda 3-5 sene içinde oluşmamış çocukları oluşturacağız. Şu an 3-5 gencimiz var, kalecimiz muhteşem. Altyapı işi uzun vadeli.”

“Galatasaray ve Fenerbahçe ile Aynı Durumdayız”

“Beşiktaş şu an ne durumdaysa, Fenerbahçe ve Galatasaray da aynı konumda. Birbirimizden farkımız yok. Aynı ölçülerde hareket edersek, kulüpleri zarara sokmayız ve eşit şartlarda mücadele ederiz.”