Pazartesi akşamlarının sevilen ve merakla beklenen dizisi YASAK ELMA birkaç oyuncu değişikliğine gitmişti. Hikâyesinde de birçok değişiklik olan Yasak Elma’nın 4. sezonu farklı olaylarla devam ediyor. Özellikle son zamanlarda reytinglerini oldukça artıran dizi sezon başında düşük sonuçlar almış olsa da seyirci kitlesini yeniden kazanmayı başardı.

Berk Oktay Yasak Elma Kadrosunda! - Magazin Haberleri

Pazartesi günleri Uyanış Büyük Selçuklu ile adeta bir rekabet içerisinde olan yasak elma, çukur ve sefirin kızı dizilerinin de önüne geçmeyi başarmış durumda. Sonuç olarak hikayede yaşanan değişiklikler birçok seyirciyle kendine çekmişti. Berk Oktay’ın diziye dahil olması ise seyircilerin hem ilgisini hem de eleştirisini çeken bir durum oldu.

Çağatay’ın Tavırları Sevilmedi

Yıldız’ın peşinden koştuğu Çağatay karakterini canlandıran Berk Oktay’ın gelişi seyirciyi pek memnun etmiş gibi durmuyor. Aksine seyirci giden karaktere üzülüyor. Gökhan Alkan tarafından canlandırılan Kerim karakterinin diziden ayrılması ve hak ettiği değeri bulamaması seyirciyi oldukça üzdü.

Aynı zamanda Berk Oktay’ın canlandırdığı Çağatay karakterinin Kerim’in yerini tutmadığını ve tutmayacağını belirten seyirciler Çağatay’ın Yıldız’a uygun biri olmadığı düşüncelerini de yorumlarında iletiyor.

Yasak Elma dizisinden kimler ayrılıyor? Yasak Elma dizisinde neden ayrılık  yaşandı? - Haberler

Yıldızın Çağatay’ın peşinden koşması seyircinin pek hoşuna gitmedi. Kerim’in peşinden bu kadar koşmadığını söyleyen dizi hayranları, senaryoyu da eleştiri yağmuruna tuttu ve son bölümlerde Gökhan Alkan’ın ayrılmasına yas tutuyor. Bazı izleyiciler için yorumlarında seyircilerin istedikleri doğrultuda hareket edilmediğini belirtirken çok yakıştırdıklarını ancak ilişkilerini izleyemediklerini belirtiyor.

İleride Çağatay Seyircinin Sevgisini Kazanır Mı?

Berk Oktay’ın canlandırdığı Çağatay karakterini hali ve tavrı aynı zamanda Yıldız’a olan yaklaşımları da dizi hayranları tarafından rahatsız edici bulundu. Şimdilerde yorumlarda Gökhan Alkan’ın geri gelmesi isteniyor. Çünkü seyirciler başından beri Yıldız karakterinin daha güçlü ve ayakları yere basan bir isim olmasını istiyor. Ancak Çağatay’ın peşinde koşması seyircilerin eleştirisini toplamış durumda.

Çağatay’ın Yıldız’ın istediği gibi bir evlilik, eş ve çocuk hatta düzenli hayat istememesi de seyircinin istemediği bir karakter olmasına sebep oldu. Kerim’de bu özelliklerin tümünün olması ve Yıldıza’ oldukça iyi davranması da seyircinin Kerim’i tekrar istemesine neden oluyor. Kısacası senaristlerin hikayeyi farklı yönlere götüreceği görülürken diğer yandan dizi hayranları görmek istediklerini yorumlarda belirtiyor.