Telefonunuzu açtınız ve yabancı numaradan cevapsız çağrı gördünüz, ya da telefonunuz elinizdeyken bir numara arayıp hemen kapattı. Doğal olarak bu numaranın kime ait olduğunu merak ediyorsunuz. Bu numara bir arkadaşınız olabilir, dolandırıcı olabilir, yanlışlıkla aramış bir kişi olabilir… Yani onlarca ihtimal var. Bu sebepten dolayı geri dönmek istemeyebiliriz. Peki bu durumda sizi arayan numarayı nasıl öğreneceksiniz? İşte beni kim aramış nasıl öğrenebilirim? Sorusunun cevapları. Bunun için çok sayıda yöntem bulunuyor. Tüm yöntemleri Beni arayan numaraları nasıl görebilirim? Beni kim aramış? makalemiz aracılığıyla görebilirsiniz. İşte detaylar…

Beni Kim Aramış ?

Sizi arayan yabancı numaraların sahiplerini merak ediyorsanız doğal olarak Beni Kim Aramış? Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenebilirim? Ya da Beni Arayan Numaraları Nasıl Öğrenebilirim? soruları soruyorsunuzdur. İşte Beni Kim Aramış? Sorusuna verdiğimiz birçok yöntem…

Numaradan İsim Öğrenme

İlk olarak numaradan isim öğrenme hakkında bilgi vereceğiz. Diğer başlıklarda ise özel numarayı bulmayı göreceksiniz. Peki numaradan isim öğrenme nasıl yapılır?

Numaradan isim öğrenme işleminin birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en kolay ve 1.si Whatsapp olmaktadır.

Whatsapp ile Numaradan İsim Öğrenme

Sizi arayan cevapsız bir numara gördünüz. Bu durumda ne yapabilirsiniz? İlk olarak arayan numarayı telefonunuza kaydedin. Ardından ise Whatsapp’a girerek kişilere göz atın. Kaydettiğiniz numaranın profil fotoğrafı bilgisi açıksa, bu durumda profil fotoğrafından tanıyıp tanımadığınızı görebilirsiniz. Ayrıca yine kişinin isim bilgilerini de bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Peki, kaydetmeden öğrenmenin bir yolu var mı? Elbette var. İlk olarak BURAYA TIKLAYARAK bilgisayar üzerinden Whatsapp’ı açıyoruz. Ardından ise https://api.whatsapp.com/send?phone= linkinde bulunan = işaretinden sonra istediğiniz numarayı sıfır olmadan yazmanız gerekiyor.

Örnek: https://api.whatsapp.com/send?phone=5551115511

Bu linki url kısmına yazıp açarak numarayı kaydetmeden mesaj gönderebilirsiniz.

Facebook ile Numaradan İsim Öğrenme

Facebook ile numaradan isim öğrenme yine Whatsapp’ta olduğu gibi oldukça kolay bir işlemdir. Peki Facebook ile numaradan isim öğrenme işlemi nasıl yapılır? İşte Facebook ile numaradan isim öğrenme…

İlk olarak Facebook’a girip arama bölümüne numarayı yazıp aratmanız gerekiyor. Eğer numarasını herkese açık olarak paylaşmışsa, numarada burada gözükecektir. Eğer şahıs numarasını herkese açık yapmamışsa ne yazık ki burada da bulunmayacaktır. Fakat denemekte fayda var. Facebook varsayılan olarak telefon numarasını açık tuttuğundan dolayı çoğu kişiye bu şekilde ulaşılabilmektedir.

Servisler Aracılığıyla Numaradan İsim Öğrenme

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone’un servisleri aracılığıyla numaradan isim öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Peki servisler aracılığıyla numaradan isim öğrenme nasıl yapılır? İşte tüm detayları… Beni kim aramış turkcell, beni kim aramış vodafone, beni kim aramış Türk Telekom…

Beni Kim Aramış Türk Telekom Nasıl Öğrenilir?

Eğer Türk Telekom kullanıcıysanız bu durumda oldukça şanslı olduğunuzu belirtmek isteriz. Çünkü Türk Telekom’un TTRehber sistemi sayesinde oldukça kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İlk olarak Türk Telekom’un TTRehber sistemine BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz. Buradan arayan kişiyi tahmin ediyorsanız ilk olarak Soyad, sonra Ad, Sonra Şehir, sonra ise ilçe bilgisi girerek numarasına bakabilirsiniz. Bu servis sadece izin verenlerin numarasını gösterir.

Eğer aradığınız numaranın sahibini tahmin edemiyorsanız bu durumda ikinci Beni Kim Aramış Türk Telekom yöntemi devreye giriyor. Peki bu 2.yöntem ne?

Türk Telekom’un bilinmeyen numaralar servisi olan 11811’i arayarak durumu bildirip sorgulama yapabilirsiniz.

Eğer arama yapmak istemiyorsanız bunu kısa mesaj aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz numaranın başına 0 koymadan 11855’e kısa mesaj atabilirsiniz. Örnek – 5525525252 yazıp 11855’e gönder! Bu servis için 1.25 TL ücret alınmaktadır.

Son olarak Beni Kim Aramış Türk Telekom öğrenme yöntemi *100#’dir. Telefonunuzun tuşlar bölümüne girerek bu numarayı yazıp aramalısınız. Ardından karşınıza bilinmeyen numaralar servisi çıkacaktır. Buradan sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Beni Kim Aramış Turkcell Nasıl Öğrenilir?

Turkcell kullanıcıları içinde bilinmeyen numaraları öğrenme servisi bulunmaktadır. Turkcell beni kim aramış nasıl öğrenilir servisi için ücret kesintisi yapılmaktadır. Söz konusu ücret 1.49 TL’dir. Bu servisi kullanabilmek ve numarayı bulmak için iki telefon numarasının da Turkcell Rehber servisinde üye olarak bulunması gerekiyor. Yani aradığınız numara Turkcell Rehber’e üye değilse ne yazık ki numarayı bulamıyorsunuz.

Peki Beni Kim Aramış Turkcell nasıl yapılır? İşte tüm detaylar…

İlk olarak kısa mesaj aracılığıyla beni kim aramış sistemine erişim sağlayabilirsiniz. Peki bu nasıl olmaktadır? Öğrenmek istediğiniz numara kaçsa, başındaki 0’ı silerek 2200’a mesaj atmanız gerekiyor. Size numara bilgileri gönderilecektir.

Eğer kısa mesaj değil de arayarak öğrenmek istiyorsanız bu durumda 11832’ye çağrı yapabilirsiniz.

Beni Kim Aramış Vodafone Nasıl Öğrenilir?

Beni kim aramış Vodafone nasıl öğrenilir? Sorusunun cevabı da yine yukarıdakiler gibi aynıdır. Vodafone’un da kendine özel bilinmeyen numaralar servisi bulunmaktadır. Sizi arayan numaranın kim olduğunu merak ediyorsanız bu servisten yararlanarak bulabilirsiniz. Peki Vodafone beni kim aramış nasıl öğrenilir?

Vodafone Beni Kim Aramış? Bilinmeyen numaralar servisine girmek istiyorsanız mesajlar aracılığıyla bunu yapabilirsiniz. KIM yazıp bir boşluk bırakıp  ardından başında sıfır olmadan telefon numarasını yazın. Sorguladığınız şahsın bilgileri mesaj olarak size gelecektir.

Eğer arama yapmak istiyorsanız da bu durumda 11842’ye çağrı yapabilirsiniz.

Numaradan İsim Öğrenme Uygulamaları

Android’de, iPhone’da numaradan isim öğreme adı altında onlarca farklı uygulama yer almaktadır. BU UYGULAMALARA KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİN. Çünkü numaradan isim öğrenme işlemi yalnızca servisler aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

CIA gibi uygulamalar ülkemizde engellendiğinden dolayı artık hiçbir şekilde erişim sağlanamamaktadır. Ayrıca bu numaralar sizin tüm numara ve kişisel bilgilerinize erişim sağlamaktadır. Oldukça uzak durun. Tuzağa düşmeyin.

Gizli Numaradan Arayan Nasıl Öğrenilir?

Gizli numaradan arayanı öğrenmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Arayan kişinin numarasının görünüp görünmemesinin herhangi bir önemi bulunmuyor. İşte gizli numaradan arayan nasıl öğrenilir detayları…

>> Gizli Numaradan Arayan Nasıl Bulunur? Turkcell, Vodafone, Türk Telekom

Rahatsız Eden Numarayı Öğrenme

Eğer sizi sürekli olarak rahatsız eden bir numara varsa bunu öğrenmek için yukarıda yöntemlerden daha farklı yöntemler bulunmaktadır. Peki bu yöntemler nelerdir? Bu yöntemlerin en başında şikayet gelmektedir. Sizi sürekli olarak rahatsız eden numarayı Cumhuriyet Başsavcılığına bildirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak durumu aktarıp, konuyla ilgili bilgi isteyebilir veya yapabileceklerinizi sorarak destek alabilirsiniz.

Rahatsız Eden Numara Nasıl Şikayet Edilir?

Rahatsız eden numarayı savcılığa bildirin dedik. Peki rahatsız eden numara nasıl şikayet edilir? Hukuk dilinde bir dilekçe hazırlamanız gerekiyor. Bu dilekçede kişinin numarasının, aradığı saatler, kaç kez aradığı yer almalıdır. Aynı zamanda rahatsız edildiğiniz ve mağduriyet yaşadığınızda yazmalıdır.

Yazdığınız bu dilekçeyi şehrinizde bulunan Adliyeye gidip orada bulunan savcılık kalemine bırakabilirsiniz.

Gizli Numaradan Arayan Nasıl Bulunur? Turkcell, Vodafone, Türk Telekom

> İsimden Telefon Numarası Bulma: Turkcell –  Vodafone – Türk Telekom