Şanlıurfa merkez olmak üzere toplamda 4 ilde 30 dolandırıcılık şüphesi bulunan şahıs göz altına alındı. 26 milyon 300 bin liralık dolandırıcılığın son anda önlendiği operasyonda tutuklanan şüpheliler gözaltına alındı.

 Dolandırıcılar Son Anda Durduruldu!

Kendilerini polis asker gibi tanıtarak dolandırıcılık yapmakta olan şahısları Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri 3 ay süren bir çalışmanın ardından Şanlıurfa, İstanbul, Ankara ve Gaziantep de de olmak üzere eş zamanlı operasyon düzenlenerek şüphelileri gözaltına aldılar.

BÜYÜK DOLANDIRICILIK! Son dakika... 4 ilde dev operasyon: 30 kişi adliyede - Haberler

Terör Örgütü Bağlantınız Var!

İnsanları terör örgütü bağlantısı olması ve terör örgütünün elinde bilgilerinin bulunması sebebi ile arayarak kendilerini polis ve asker gibi tanıtmak suretiyle insanları dolandıran 33 şüphelinin 30 u yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler işlemleri halledildikten sonra emniyetten adliyeye sevk edildiler. Şüphelilerin son anda 26 milyon 300 bin liralık dolandırıcılığının da emniyet güçleri tarafından bertaraf edildiği bilgisi verildi.

 Dolandırıcılık Halen Bitmeyen Bir Halde!

Pandemi sürecinde bulunmamız, dünyanın büyük bir salgın felaketi ile iç içe olması da dolandırıcıların insan dolandırma arzusu bir türlü son bulmuyor. Şanlıurfa merkezli olmak üzere 4 ilde 30 dolandırıcılık şüphelisi yakalanarak tutuklandı.  İnsanlar bildikleri, haberlerde duydukları halde farkında olmadan bu tip dolandırıcılık ara aldanabiliyorlar.  Sadece terör bahanesi olarak değil, sosyal medya tarafından da dolandırılan pek çok mağdur insan var.

Telefon dolandırıcılığı ile 4 ayda 10 milyon liralık vurgun yapan çete  yakalandı - Son Dakika Flaş Haberler

 Şanlıurfa Merkezli Dolandırıcılık Vakası Dört İlde Düzenlenen Operasyon İle Bertaraf Edildi!

Şanlıurfa Emniyet güçleri tarafından 3 aylık bir zaman diliminde sürdürdüğü çalışmalar sonucunda İstanbul, Ankara ve Gaziantep de dâhil olmak üzere toplamda 4 ilde 30 dolandırıcılık şüphelisini yakalayarak tutukladı.  İşlemleri emniyette tamamlanan şüpheliler emniyet mensupları tarafından adliyeye sevk edildi.

Emniyet güçlerinin düzenlediği operasyonda önlenen dolandırıcılık olayında 26 milyon 300 bin liralık dolandırıcılığın da son anda önlendiği ve mağdur olması beklenen insanların mağduriyetinin de engellendiği belirtildi.

Emniyet güçleri ne kadar olaylar üzerine dolandırıcıların yakalasa da insanların da daha çok dikkatli olması gerektiği ifade edildi. Son zamanlarda artarak devam eden bu olaylar karşısında daha bilinçli olunması gerektiği aktarıldı.