Emeklilerin derdine derman olan bayram ikramiyeleri her 2 dini bayram öncesi hesaplara yatırılıyor. Emeklilerin 1000 liralık Kurban Bayramı ikramiyeleri yarın hesaplara yatmaya başlıyor.

AK Parti tarafından seçim vaadi olarak verilen ve seçim sonrası yatırılmaya başlanan emekliye bayram ikramiyesi artık adeta bir gelenek haline gelmiş oldu. Emekliler için can suyu olan bu para bazen kurban almak için bazen evde ki beyaz eşyayı yenilemek için bazen de tatil gibi harcamalar için kullanılıyor. Hükümet tarafından yoğunluk ve yığılma olmaması adına bayramdan önce yatırılmaya başlanan 1000 liralık ikramiye yarından itibaren emeklilerin hesaplarına yatırılmaya başlanacak.

SSK Ödemeleri 17-26 Temmuz Arasında

Kurban bayramı yaklaşırken 13 milyon emekli vatandaşa bayram öncesi ikramiye dağıtılacak. Kurban Bayramı ikramiyeleri emekliye yarın yani 17 Temmuz 2020 itibari ile yatırılmaya başlanıyor. SSK emeklilerinin ödemeleri 17-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Bağ-Kur emeklileri ise ödemelerini 25-28 Temmuz tarihleri arasında alabilecek. Yapılan tarih düzenlemesi ile emeklilerin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamalarının önüne geçilecek. İkramiyeler zamlı emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacak.

Genellikle Tatil Harcamaları İçin Kullanılıyor

Emekliler yaz dönemine denk gelen ikramiyelerini genellikle köylerine tatile gitmek için ya da kredi taksitlerini ödemek için kullanıyorlar. Bazen evde eskiye beyaz eşya bazen de torunlara harçlık olarak dağıtılıyor bu ikramiyeler. Emekliler için alışkanlık hükümet içinde bir gelenek haline gelmiş bayram ikramiyeleri emekliye çoğu zaman can suyu oluyor.