Fox TV’nin Salı günleri yayınlanan yapıtlarından biri olan baraj dizisinin yeni bölümü yayınlandı. Bölümde Nazım karakterini canlandıran Feyyaz Duman’ın hapishane görüntüleri diziye damgasını vurdu. Nazım’ın kızı Ayşe’nin babasını görmek için hapishaneye gelmesi ve babasına yalvarır tarzda bakması izleyenleri gözyaşlarına boğdu.

Baraj dizisi baltayı taşa vurdu, bu nasıl karar böyle!

Dizinin geçtiğimiz bölümlerinde Zehra ve Tarık tarafından öldürülerek Nazım’ın bahçesine gömülen İbrahim’in bulunması Nazım’ın hapse atılmasına sebep olmuştu. Ancak izleyenler Nazım’ın almış olduğu Ceza karşısında şok geçirdi.

Dizi Senaristlerinden Akıl Almaz Hata

Baraj dizisi Nehir ile Nazım arasında yaşanan temiz bir aşkı konu almasına rağmen, trajedilerle dolu bir yaşam öyküsünü de ortaya koyuyor. Geçen hafta yayınlanan bölümünde Nazım’ın bahçesine gömülen ceset bu haftaki yeni bölümünde polis ekipleri tarafından bulunuyor. Sonrasında olay yerine gelen savcının Nazım’a “bu ceset senin bahçende bulunduğu için bu cinayetin bir numaralı şüphelisi sensin demesi” izleyicinin akıllarında soru işareti oluşturdu.

Baraj dizisi baltayı taşa vurdu, bu nasıl karar böyle! 1

Bunun yanı sıra Nazım’ın 2 hafta hapishanede tutuklu kaldıktan sonra mahkeme günü hakkında karar verilmesi de izleyicileri pes dedirtti. Dizinin senaristleri bu konuda büyük bir hata yaptı ve Nazım’ı 25 yıl hapis cezasına mahkûm olmuş gibi gösterdi. Dizideki hata ise yargı sistemini yanlış karar veriyormuş gibi göstermesi ve kötülerin her zaman için kazanan taraf olarak gösterilmesiydi. Dizi izleyenleri bu konuda sosyal medya hesaplarından veryansın etti.

Baraj dizisi baltayı taşa vurdu, bu nasıl karar böyle! 2

Deliller Nazım’ın Lehine Ama Nazım’a 25 Yıl Hapis Cezası

Yoğun bir grup tarafından takip edildiği anlaşılan dizide izleyiciler birçok konuda paylaşım yaptı. Bazı dizi takipçileri senaristlerin dizinin konusunu uzatmak için böyle bir senaryo yazdıklarını belirtti. Bazı dizi hayranları da Nazım için verilen karara büyük tepki göstererek “dizilerde bile hep kötüler kazanıyor” diyerek isyan etti.

Dizinin en ilginç sahnesini ise Nazım’ın avukatı Canan’ın Nazım ve Nehir’e “ceza almayacak, çünkü tüm deliller senin lehine” demesiydi. İzleyicilerin büyük bir tepkiyle izlediği dizinin yeni bölümünde neler yaşanacağı ise merak konusu oldu. İzleyicilerin en çok üstünde durduğu konu ise Nazım’ın iyi niyetli olduğu için kaybettiği konusu oldu.