Konut kredisi faiz oranlarını düşürme noktasında bankalardan yeni bir atak geldi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın sonrasında Türkiye İş Bankası’da anlaşmalı projelere yönelik konut kredilerinde %0.98 oranından başlayan faiz oranları sunuyor. Ziraat Bankasının kıvılcımı ateşlediği konut kredisi indirimlerinde bu kıvılcımdan diğer tüm bankaların nasiplenmesi bekleniyor.

Ziraat Bankası Tarafından Başlatıldı

Ziraat Bankası, Türkiye ekonomisine destek verme, elde bulunan konut stoğunu eritme ve bireylerin daha kolay bir şekilde ev alıp büyük borçlar ödememesi için birtakım kampanyalar düzenlendi. Ardından ise hemen bu söz konusu kampanyaya Halkbank ve Vakıfbank katılım gerçekleştirerek, diğer bankalara yeşil ışık yakmış oldular. En son ise şuanda Türkiye İş Bankası konut kredisi faiz oranlarını anlaşmalı olduğu projeler için yüksek rakamlardan %0.98 oranına düşürdüğünü, en düşük kredinin bu orandan verildiğini, git gide kredi türüne göre miktarın arttığı söyleniyor.

Anlaşmalı Projeler Haricinde İndirim Geçerli Kılınmıyor

Farklı konut finansman ürünleri sunarak konut alacak bireylere büyük hizmet sunan Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası, anlaşmalı konut projelerinden gerçekleştirilecek olan yeni kullanımlarda aylık olarak %0.98 oranında başlayan faiz oranlarını sunuyor. Çeşitli vadelendirme ve geri ödeme seçeneklerinin tamamı eksiksiz bir şekilde bu krediyle birlikte sağlanabiliyor. Buna karşılık çok uygun fiyatla birlikte dikkat çekiyor.

Müşteriler %0.98 Faizden Konut Kredisi Alabilecekler!

Anlaşmalı konut projeleri üzerinden gerçekleştirilecek olan kredi kullanarak konut alma işleminde faiz oranı aylık olarak %1.78 olarak ön plana çıkıyor. Fakat kampanyaya dahili olan müteahhitler tarafından verilecek destekle birlikte bu oran %1.78’den de gerileyerek %0.98 oluyor.

Kişiye özel farklı ödeme seçenekleri sunabilmekte olan Türkiye İş Bankası tarafından verilen konut kredilerine detaylı bir şekilde inceleme yapılması gerektiği, kredi koşullarına yönelik tüm bilgileri de isbank.com.tr. adresinden ulaşabileceği belirtilmektedir. Yani aklınızda herhangi bir soru işareti kalmasını istemiyorsanız buralardan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca İş Bank ulaşım hatları bunlarla sınırlı değil. 0850 724 0 724 telefon şubesinden ve tüm İş Bankası şubelerden işlemlerinizin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.