$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Bankalar arası borç transferi nasıl yapılır? Bankalar arası borç transferi şartları

  • 12.06.2016
Bankalar arası borç transferi nasıl yapılır? Bankalar arası borç transferi şartları

Günümüzde pek çok kişi kredi çektikten sonra büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliyor. Genel olarak kredilerini ödemekte büyük zorluk çeken pek çok kişi bir an önce kredilerini ödeyebilmek için de elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda kalıyor. Fakat bazı ekonomik sorunlar yüzünden genel olarak kredilerin ödenmesi güçleşebiliyor. Bu durumdan dolayı da genel olarak bir çok kişi kara listeye girebiliyor.

 

Kredilerini ödeyemeyen ve bu durum yüzünden de yasal takibe girmek zorunda kalan kişiler hapis cezası bile alabiliyor. Bu durumdan dolayı da genel olarak herkesin son bir çaresi daha bulunabiliyor. Bankacılığın en önemli kurallarından biri olan ve bir çok kişiyi de kurtaran borç aktarımı sayesinde, bankalar bünyesinde daha rahat ödenen krediler, herkese rahat nefes aldırıyor.

 

BORÇ TRANSFERİ NASIL YAPILIR?

 

Genel olarak borç transferi yapmak kişinin en son çaresi olarak görülüyor. Kredisini ödeyemeyen ve bu durumdan dolayı da büyük sıkıntılar yaşayanlar için bankalar arası yapılan anlaşmalarla birlikte borç transferi de yapılabiliyor. Yapılan bu borç transferi ile birlikte, kişilerin de ödeme yapması kolaylaşıyor. Ödeme yapılabilmesi için kişilerin ilk olarak başka bir banka ile anlaşması gerekiyor.

 

Bankalarla yapılan anlaşmaların ardından başka bir bankadan kredi çekiliyor ve kişinin borcu tamamen kapatılıyor. Bu sayede de genel olarak pek çok kişi biraz daha fazla kredi ödeyerek, borçlanma yapabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Süleyman Altın dedi ki:

    Her yönden çıkmazdım. Bankalar kredi vermiyor.2 bankaya 30 bin lira borcum var. İkisinde avukatlardan. Birisi yeni çıkan yasaya göre yapılandırma yapıyor. Fakat diğeri yapmıyor. Acilen 12 bin lirayı istiyor. Benimde maaşından başka gelirim yok. Kızıma da iki üniversite okutmaya çalışıyorum. Maaşım 2300 lira. Bana nasıl bir çözüm önerirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.