Bir çok kişi uzun süredir krediler için bankaları tercih etmeye devam ediyor. Banka kredileri için genel olarak çeşitli dosya masraflarının da ödenmesi gerekiyor. Dosya masraflarının çok yüklü tutması ve bu yükün de kişilerden alınması çeşitli ekonomik sorunları da gündeme getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda pek çok kişi dosya masrafları nedeniyle büyük sorunlar yaşamıştı. Ekonomik olarak kişiye büyük yaptırımda bulunması nedeniyle, bir çok kişi dosya masrafları için verdikleri ücretlerin geri alınıp alınmayacağını da merak etmeye başladı.

 

Uzun zamandır bir çok kişinin genel tercihleri arasında yer alan kredilerle birlikte kredi dosya masrafları hakkında bankalardan da açıklama yapılıyor. Genel olarak banka dosya masraflarının alınmayacağını kaydeden yetkililer, bu konuda bir araya gelenlerin çok farklı bir girişimde olduğunu ifade etti.

 

DOSYA MASRAFI GERİ ALINAMAZ

 

Son zamanlarda çok fazla gündeme gelen bu durumla ilgili olarak açıklama yapılmaya devam ediliyor. Kredi dosya masrafları hakkında açıklamalarda bulunan yetkililer, bu konu ile ilgili olarak yapılan girişimlerin çok gereksiz olduğunu kaydediyor. Girişimlerin son derece gereksiz olduğunu ve kişilerin tamamen kendilerini yormalarına neden olduğunu kaydeden uzmanlar, dosya masraflarının yasal kurumlara verildiğini, dilekçe ve bir çok girişimlerin bu dosya masrafları karşılığında yapıldığını aynı zamanda avukatlarla alakalı olarak yeni harcamaların yapıldığını belirtti.

 

Dosya masraflarının her geçen gün artmasının da avukatlık masrafları olduğunu belirten yetkililer, dosya masraflarını geri aldığını söyleyenlerin de bu konuda dolandırıcılık yapmak istediğini ifade etti.