Banka kredisi çektikten sonra ödemelerde herhangi bir zorluk yaşandığında bankalar bu konuda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Erteleme veya yeniden yapılandırma yoluyla müşterilerin ödemeleri kolaylaştırma işlemleri yapan bankalar bu noktada iyi yönlerini de gösterirler. Peki banka kredisi nasıl ertelenir? Bu yazımızda sizlere Banka Kredisi 2019 ile ilgili her türlü ayrıntıdan bahsedeceğiz.

Banka Kredisi Erteleme 2019

Banka kredisi erteleme noktasında bankaların gerekli şekilde yardımcı olduğunu belirtmiştik. Bazı bankalar bu konuda direkt destek verirken bazı bankalar ise yolu yokuşa sürmektedir. Eğer şanslıysanız bankanız bu konuda elinden gelen yardımı yapacaktır.

Banka Kredisi Erteleme Başvurusu

Banka kredisi erteleme başvurusu direkt olarak banka şubesi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, herhangi bir şekilde İnternet şubesinden v.s. yapılmamaktadır.

Banka şubesinde banka kredisi erteleme için bir dilekçe doldurmanız istenecek ve bu belge banka personeli tarafından size verilecektir. Erteleme dilekçesini eksiksiz ve tamamıyla doğru bir şekilde doldurmak zorundasınız. Ardından ise banka şubesine teslim etmelisiniz.

Banka kredisi erteleme işleminiz 3-4 günlük inceleme süresinin sonunda ret veya onay alacaktır. Tarafınıza gönderecekleri cevapta onaylandığı veya reddedildiği belirtilecektir.

Banka Kredisi En Fazla Ne Kadar Ertelenir?

Banka kredisi en fazla ne kadar ertelenir? Sorusuna verilecek net bir cevap yoktur. Sizin bankaya verecek olduğunuz erteleme dilekçesinde erteleme talebinizin de yer alması gerekmektedir. Fakat bu talebiniz banka tarafından direkt karşılanmayabilir. Daha düşük ertelemeler yapılabilir.

Dilekçeye siz 3 aylık erteleme talebi yazmışsanız banka bunu 1 ay yapabilir. Yani bu noktada herhangi bir engelleri bulunmamaktadır. Banka kredisi erteleme işleminde gelir durumunuz ve ödeyememe sebebiniz büyük önem taşımaktadır.