Balıkçı sezonunun yavaş yavaş gelmesi ile birlikte pek çok kişi de büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu durumdan dolayı da pek çok kişi işini büyütmek için genel anlamda kredi çekmek zorunda kalıyor. Balıkçıların genel anlamda iyi bir şekilde işlerini gerçekleştirebilmesi için pek çok banka da kredi verebiliyor. Genel anlamda verilecek olan kredilerle birlikte ise pek çok kişi rahat bir nefes alabiliyor.

 

Genel olarak müşterilerini rahat ettirmek isteyen pek çok banka balıkçılar için kredi veriyor. Türkiye’de 14 bin tekne bulunuyor ve balıkçılık sektöründe 33 bin kişi görev alıyor. Büyük bir sektör olması sayesinde de kredi alımları artış gösterebiliyor. Genel olarak kredi alımları için bir çok banka kolaylıklar sunuyor.

 

BALIKÇI KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİSİ?

 

Türkiye’de pek çok banka balıkçı kredisi vermeye devam ediyor. Bu durumdan dolayı da pek çok kişi rahat nefes alıyor.

 

Her geçen gün artış gösteren balıkçılık sektöründe Türkiye’den Vakıfbank ve Ziraat Bankası kredi veriyor. Her zaman çiftçilerden ve balıkçılardan yana olan Vakıfbank ve Ziraat Bankası, kolay kredi alımını da gerçekleştirmiş oluyor. Birbirinden farklı yeni krediler veren Vakıfbank ve Ziraat Bankası aynı zamanda düşük faiz oranları da sunuyor.

 

Direk olarak balıkçılık kredisi vermeyen bankalar bu kredileri tarım kredisi adı altında veriyor. Bu nedenden dolayı da genel olarak kredi çekmek isteyen balıkçılar aslında tarım kredisi almış oluyor.