Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarımsal destekleme ödemelerinin yarın hesaplara yatacağını duyurdu. Bakan Pakdemirli 11 kalemde yaklaşık 86 milyon 464 bin lira ödeme yapılacağını dile getirdi.


 

Şüphesiz ülkemizin lokomotiflerinden birisi olan tarım ve çiftçilere yapılan yardımlar devam ediyor. Özellikle pandemi süresince ülkece tarım ve hayvancılığın çok kritik bir dinamik olduğunu kavradık, böyle küresel çaplı krizlerde sıkı bir şekilde ayakta kalmak için tüketimin daha çok gıda tarafını oluşturan tarıma destekler verilmesi çiftçinin de yüzünü güldürdü.

Bakan Pakdemirli Ödeme Müjdesini Duyurdu!

Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada, 11 kalemde 86 milyon 464 bin liralık ödemenin yarın saat 18.00 itibarıyla hesaplara yatacağını duyurdu.

Yarın Hesaplara Yatıyor…

Giresun’da Toprak Mahsulleri Ofisi Fındık Alım Töreni’nde açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ”TMO’nun 2020 yılı kuru üzüm alım fiyatını 9 numara için kilogramı 12,5 lira olarak açıkladı. Kuru üzüm piyasasını, açıkladığımız bu fiyatlardan aşağı düşürmemekte kararlıyız ve bunun için gereken her türlü argümanı kullanacağız. Yarın saat 18.00 itibarıyla 11 kalemde 86 milyon 464 bin liralık tarımsal destekleme ödemesini üreticilerimizin hesaplarına yatıracağız.” dedi.