Bir çalışan vatandaşın hayali olan erken emeklilik hakkında sosyal güvenlik uzmanları bazen erken emeklilik tüyoları veriyorlar bunlardan bir tanesi de aylık 40 TL daha fazla ödeyerek 12 yıl erken emekli olmanızı sağlayan seçenek.


Gündelik telaşlardan ve çalışma hayatının stresinden kaçış olarak görülen emeklilik bir çok insanın hayali. Emekli olarak ülkeyi dünya yı gezmek isteyen ya da sadece bahçesiyle ilgilenip torunlarını sevmek isteyen vatandaşlar erken emekli olmak için bir çok fırsatı değerlendirmek istiyor biz de bu fırsatlardan sizleri haberdar etmeye devam ediyoruz.

40 TL Ödeme ile Nasıl Erken Emekli Olunur?

Aylık 40 TL ödeme de bulunarak emekli olabilme şansına kimler sahiptir? Bu fikir uzun senelerdir bilinmekte olan ve uygulanan bir erken emeklilik borçlanması konusu olduğu düşünülmektedir.4A askerlik borçlanması ülkemizde uzun yıllardır uygulanan bir borçlanma modelidir. Fakat 4B askerlik borçlanma modeli çok az vatandaşın farkında olduğu bir erken emeklilik formülüdür. Şayet 4B’li olarak emekli olmak istiyor iseniz bu borçlanma ile 12 yıl erken emekli olabilirsiniz.

4B Erken Emeklilik Borçlanması Nasıl Yapılır?


 

4B askerlik borçlanmasından faydalanmak istiyorsanız yapmanız gereken, e devlete giriş yapmanızdır.  Buraya giriş yaptıktan sonra 4B askerlik borçlanması yazarak ilgili sayfaya gelebilirsiniz. Aylık 40 TL ödeme yapmanız hâlinde hakkınız olan süreler kadar erken emekli olabileceksiniz. Vatandaşlarımızın büyükçe bir kısmının daha rahat bir şekilde emekli olabilmek için çeşitli erken emeklilik borçlanmalarını aradığını bilmekteyiz fakat doğum borçlanmasından sonraki en kapsamlı borçlanma olan askerlik borçlanması türü 4B’li askerli borçlanması türüdür.