Burdur’da konumlandırılmış 58’inci Piyade Er Eğitim Alayı’nda 33 askerde korona virüs çıkmasından sonra karantinaya alınan asker sayısı 449’a yükseldi.

Çin’in Wuhan kentinde bir hayvan pazarında satılan yarasadan bulaştığı düşünülen korona virüs ilk önce Çin’i daha sonra tüm Dünya’yı etkisi altına almıştı. 2000 bin öncesi demir perde yönetimlerine benzeyen ve komünizm ile yönetilen Çin hükümeti maalesef totaliter bir rejim. Çin Hükümeti bu virüsün ilk çıkışını sakladığı ve Dünya’ya geç duyurduğu için ülke yönetimleri hızlı bir aksiyon alıp virüsün kaynağı olan Wuhan kentin de uçuşları durduramamıştı ve virüsün bir pandemi haline dönüşmesi uzun sürememişti. Maalesef ülkemizde virüsün etkilediği ülkeler arasına girdi. Süreç içerisinde Sağlık Bakanlığının aldığı önlemler sayesinde Vaka/Ölüm oranımız diğer ülkelere nazaran çok daha iyi durumdayken geçtiğimiz gün günlük vaka sayımızda 1000 kişinin altına düşmüştü fakat bugün Burdur’dan kötü bir haber geldi.

449 Asker Karantina Altına Alındı

Burdur 58’inci Piyade Er Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası’nda 33 askerin Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine, temaslı oldukları tespit edilen 221 asker, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklâl Yerleşkesi’ndeki Asımın Nesli Yurdu’na yerleştirilerek, karantinaya alındı.

Yapılan çalışmalar sonunda test sonuçları pozitif olan askerlerle temaslı 228 asker de Fereli Sinan Efendi Yurdu’nda karantinaya alındı. Böylelikle 2 yurtta karantinada olan toplam asker sayısı 449’a yükseldi.