$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Asgari ücretle çalışana konut kredisi verilir mi?

  • 21.06.2016
Asgari ücretle çalışana konut kredisi verilir mi?

Bir çok kişinin hayali olan ev almak, ancak kredi çekimi ile gerçekleştiriliyor. Kredi çekimi için ise gerekli ekonomik yeterliliğin de olması amaçlanıyor. Kredi çekip ev almak isteyen pek çok kişi, asgari ücret ile çalışıp kredi çekebilmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu durumdan dolayı da genel anlamda kredi çekebilmek için kişilerin mutlaka ödeme gücünün de yeterli olması amaçlanıyor. Kredi borcunu ödeyebilmek için kişilerin genel anlamda maaşlarının da yeterli olması gerekiyor.

 

Maaşları yeterli olanlara bankalardan da yüksek oranda kredi verilebiliyor. Maaşları yetersiz olanlara ise istenilen kredi verilmiyor. Ev kredi oranlarının artış göstermesinden dolayı kişilerin alacağı ev de önem arz ediyor. Genel anlamda kredi alabilmek için ev fiyatlarının düşük olması gerekiyor. Yani asgari ücretli birinin ev alabilmesi için ilk olarak evinin hem krediye uygun hem de ödeyebileceği güçte olması gerekiyor.

 

Asgari ücretle çalışan kişilerin genel anlamda kredilerinin yüksek olmaması gerekiyor. Bu durumdan dolayı da herkesin dikkatli davranması ve onu ayarlayıp kredi çekebilmesi gerekiyor. Asgari ücretlilere zor da olsa ev kredi veren bankalar, bu konuda taviz göstermese de çok ihtiyacı olan kişilere ev kredisi verebiliyor.

 

Ev kredisi alabilmek için kişilerin gerekli şartları sağlaması gerekiyor. Bu şartları genel anlamda sağlayan asgari ücretlilere özellikle kamu bankaları kredi de verebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Mehmet Gök dedi ki:

    Ben her kredi başvurusunda kredi notunun düştüğünü bilmiyordum. Emeklilik için bütün bankalara başvuru yapmıştım ve notum çok düşmüştü. Halbuki maaşımı da aynı bankadan aldığım halde bana 3_5 bin tl yi vermediler.

  2. Mehmet Gök dedi ki:

    Yinede ülkemin insanları adına teşekkür ediyorum. Sizin sayenizde birçok insan ev sahibi araba sahibi ve iş sahibi oldu. Biz olamadık ama en azından bu ülkenin insanları yinede çoğu şeyden faydalandı.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.